Uncategorized

Digital Signage

Digital Signage kullanım alanları sizin yaratıcılığınıza ve hayal gücünüze kalmış! Alışveriş mekezlerinde, mağazalarda, ofisinizde, toplantı salonunuzda, kısacası tüm iç ve dış mekanlarda reklam, bilgilendirme ve ihtiyacınıza yönelik kullanabilirsiniz.

Digital Signage nedir?

Teknoloji her geçen gün daha da gelişiyor. İnsanların ihtiyaçları da yeni oluşan sisteme bağlı olarak farklılık gösteriyor. Eskiden bir ürünün etkili reklamını yapabilmek için televizyondan ve radyodan yardım alınırdı. Gazeteler, büyük reklam afişleri de gündelik hayatta insanların dikkatini çekebilecek reklam verme unsurlarıydı. Ancak şimdi insanlara çok daha etkili şekillerde ulaşmak mümkün hale geldi. Hangi sektörde olduğunuz hiç önemli değil. Yapmak istediğiniz herhangi bir yayını, reklamı ve bilgilendirmeyi yeni nesil bir sistem üzerinden oldukça etkili bir şekilde insanlara ulaştırabiliyorsunuz. Bu yeni nesil sistem de Digital Signage olarak geçiyor.

Digital Signage ne işe yarar?

Digital Signage sistemi ile tek bir yöneticiye bağlı olarak çalışan bir sistem kurulur. Bu yöneticiye isterseniz yerel olarak isterseniz de uzaktan bağlanabilirsiniz. Elinizin altında internet bağlantısının olması yöneticinize bağlanmak için yeterli olacaktır. İnternetin bulunduğu her ekrana da istediğiniz medya içeriklerini kolayca aktarabilirsiniz.

Kurum veya kuruluşunuz hangi sektörde yer alıyor olursa olsun kendi çalışma prensibinize uygun olarak bir Digital Signage platformu oluşturabilirsiniz. Böylece ürünlerinizi veya hizmetlerinizi daha hızlı ve ilgi çekici bir halde müşterilerinize iletebilirsiniz.

Digital Signage Kullanım Alanları Ve Amaçları

Digital signage genelde reklam amaçlı olarak kullanılır ve reklam anlamında oldukça olumlu geri dönüşler alır. Belli bir müşteri kitlesine hitap edecek resimler, videolar, etkili sloganlar gibi içeriklerin hepsini uzaktan yöneterek yayınlanmasına olanak verir. Bu sayede etkili içerikler yardımıyla, belirlenmiş bir alana müşterilerinizi de rahatlıkla yönlendirebilirsiniz.

Kurum içerisinde çalışan personeller arasındaki iletişim de Digital Signage ile sağlanabilir. Müşterileri de işin içine katarak iletişim ağınızı geliştirebilirsiniz. Bu sayede oldukça düşük ücretlere hem personeliniz ile hem de müşterileriniz ile irtibat kurmanız sağlanmış olur.

LED, LCD, plazma ekranlarını kullanıyorsanız, kiosk sistemleriniz varsa, dijital reklam panoları ile açık ve kapalı hava reklam panolarına sahipseniz Digital Signage sistemlerini kullanarak buralarda gösterilmesini istediğiniz yayını tek bir noktadan gönderebilirsiniz. Üstelik yayınlarınızı saatlik, günlük, haftalık ve yıllık olarak da zaman periyotlarına bölerek ne zaman istiyorsanız yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Bahsedilen bu özelliklerden yararlanabilecek kuruluşları sayarsak; hastaneler, belediyeler, bekleme salonları, havaalanları, oteller, her türlü ihtiyaca yönelik market ve mağazalar, toplu taşıma araçları, AVM yapıları yani aslında reklamını yapmak ve mesajını duyurmak isteyen herkes bu sistemden yararlanabilir.

Bilgi ekranı yazılımı
Genellikle potansiyel müşterileri bilgilendirme ya da kurum içi iletişimde kullanılır.

Dokunmatik ekran yazılımı
Müşterilerinizin aradıkları bilgiye hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlayan dijital ekranlarda kullanılır.

Otomasyon yazılımı
Otomasyon yazılımları sayesinde dinamik içeriklerinizi kolay bir şekilde yönetebilirsiniz.

Restorant menü yazılımı
Restorantlarda müşterilerinizin ilgisini çekecek rotasyonlu menüler ile fark yaratabilirsiniz.

Digital Signage, geleneksel reklam yöntemlerine göre potansiyel müşterilerinizin %400 daha fazla dikkatini çeker.

Digital Menu Board Çözümleri

Dijital Menü Board kullanım alanları sizin yaratıcılığınıza ve hayal gücünüze kalmış!
Kafelerde, restorantlarda, barlarda menünüzü dilerseniz rotasyonlu geçişlerle dilediğiniz detayı en hızlı şekilde müşterilerinize sunabilmenizi sağlar.

Digital Menu Board Nedir? Ne İşe Yarar?

Restoranlarda ve alışveriş merkezlerinde son zamanlarda kullanılan dijital tabelalar sizin de dikkatinizi çekti mi? Eski sabit tabelalara göre bu tabelalar daha çok dikkat çekiyor ve bu sayede daha fazla insana ulaşıyor. Siz de işletmenizde promosyon gösterimi veya işletmenizin reklamı için farklı animasyonlar kullanarak ve istediğiniz zaman istediğiniz değişikliği tek bir yönetici sistem üzerinden kolayca düzenleyerek görsellerinizi sergileyebilirsiniz.

Digital Menu board seçmiş olduğunuz kriterlere göre kolayca düzenlenebilen bir tabela sistemidir. Digital Signage sistemi kullanılarak hazırlanan bu dijital tabelalar ile sabit görseller yerine videolar paylaşabilirsiniz ve bu videoları isteğinize göre değiştirebilirsiniz. İsteklere göre farklı yazılımlar var tabii ki, ancak hepsinin ortak yönü video oynatabiliyor olmalarıdır.

Digital Menu Board Kullanım Alanları ve Amaçları

AVM, restoranlar, kafeler, ajanslar, havaalanları, hastaneler, mağazalar, kafeler ve bunun gibi toplu yaşamın uğrak noktası olan yerlerde Digital Menu board sistemleri kullanılabilir. Önemli olan kişilerin dikkatini çekecek olan kilit noktalara yapılmasıdır. Kullanılacak alana göre ekran sayısı ve ölçüleri belirlendikten sonra içine yerleştirilecek görsel belirlenir.

Kullanacağınız dijital tabelalar ile amaçlanan dikkat çekmektir. Ancak bunu yaparken kullanılacak ekranlar mutlaka full hd olacak şekilde seçilmelidir. İçeriğinde kullanılacak yazılımların ve media player uygulamasının da görseller arasındaki geçişlerde takılma yapmadan sağlanmasına olanak vermesi gerekmektedir.

Digital menü board kurulumunda dikkat edilmesi gerekenler öncelikle alanın belirlenmesi, yazılımların ve media playerın görselinizi kaldıracak kapasitede olması, lisans ücretlerinin ödenmiş olması, kablolama sisteminin kaliteli markalarca yapılmasıdır. Ucuz işlemlere yöneldiğinizde maalesef dijital tabelalarınızın kullanım süresi oldukça azalmaktadır.

Dijital Menü Board’ın İşletmenize Sağlayacağı Faydalar:

– Ürün içeriklerinizin merkezi yönetimini sağlar.
– Fiyat değişikliği esnekliği
– Ürün kalori değerlerinin kolay bir şekilde eklenebilir olması
– Menü değişikliklerinin düşük bütçelerle gerçekleştirilebilir.
– Müşteri memnuniyetini arttırır.
– Promosyon ürünlerinin satışını arttırır.
– Operasyonel verimliliği geliştirir.
– Sipariş kolaylığı sağlar.
– Sipariş başı ortalama fiyatı arttırır.

Yapılan araştırmalarda, dijital menü board kullanan işletmelerin satışlarını %70 oranında hızlandırdığı tespit edilmiştir.

Videowall çözümleri

Videowall kullanım alanları sizin yaratıcılığınıza ve hayal gücünüze kalmış!
Video Wall fuarlarda, alışveriş merkezlerinde, stadyum ve kamuya açık büyük alanlarda, havaalanlarında,
müşterileriniz ile iletişime farklı bir şekilde iletişime geçebileceğiniz son teknoloji bir üründür. Size uygun modeli sunabilmemiz için lütfen iletişime geçin.

Video Wall nedir? Ne İşe Yarar?

İzleyicilerinizin hazırladığınız görüntüleri yüksek kalitede, birden fazla ekranda izlemesi müthiş olmaz mıydı? Özellikle reklam sektöründe görsellik her zaman ön plandadır. Video Wall sistemi de bu görselliği ön plana çıkaran yeni nesil bir uygulamadır.

Video Wall sayesinde aynı anda birden çok ekrana görüntülerinizi yerleştirebiliyorsunuz. DLC küpler, LCD monitörler ve led tvlerinizde bu sistemi oldukça kolay uygulatabiliyorsunuz. Video Wall sisteminde kullanmak istediğiniz ekranları üst üste veya yan yana dizebilirsiniz. Ancak bu uygulamanın kullanımında en esas nokta kullanılacak ekranların çerçevelerinin kalın olmaması ve ekran görüntüsünü bozmamasıdır.

Video Wall Ekranların Kullanım Alanları ve Amaçları

Video Wall uygulamasını büyük boyutlardaki alanlarda kullanabilirsiniz. Tek bir görsel yerine görsellerinizi sergileyebileceğiniz ekranlar ile daha fazla kişiye hitap edebilir ve daha fazla kişinin dikkatini çekebilirsiniz.

Video Wall fuarlarda, alışveriş merkezlerinde, stadyum ve kamuya açık büyük alanlarda, havaalanlarında, kontrol odaları ve haber stüdyolarında çokça kullanılmaktadır. Genellikle reklam ve promosyon için tercih edilmektedir. Video Wall panelleri de genel olarak 46” ve 55” boyutlarında olmaktadır.

Kullanılacak yere ve görsele göre video Wall uygulamaları üzerinde çeşitli matrisler oluşturulabilir. Kayıpların daha az olması için kalın çerçeveli ekranları seçmemeniz gerekmektedir. Böylece görüntünün bütünlüğü bozulmamış olur.

Video Wall uygulamasının asıl amacı elinizdeki görseli mümkün olduğunca büyük ve kaliteli göstermektir. Aklınızda canlandırmanız açısından şöyle bir örnek verebiliriz; televizyonunuzun ekranından en sevdiğiniz diziyi izliyorsunuz. Görüntü kalitesini 1080p’ye getirdiğinizde izlemekten daha çok zevk alırsınız. Yüksek kalitede izlediğiniz diziyi duvarınızı kaplayacak kadar büyük bir ekran üzerinde aynı kalitede izlediğinizi hayal edin. Etkilendiniz değil mi? Video Wall uygulamasının yegane amacı da işte budur; insanları etkilemek ve dikkat çekmek.

Video Wall Kullanmanın Avantajları

Etkileşim: VideoWall’ların en eğlenceli unsurlarından biri etkileşimli olabilmesidir. Müşteriler, akıllı teknolojiyi kullanarak ilginç ve alakalı buldukları şeyleri detaylıca inceleyebilirler.

Büyüleyici ve ilgi çekici eğlence: Dijital efektlerin yoğun olduğu eğlenceli materyaller kullanımı sayesinde sıkıcı mesajlarınızı başka bir düzeye taşıyabilirsiniz.

Çalışanlarınızın zamanından tasarruf edin: İnsan kaynağı, işletmenizin en değerli sermayelerinden biridir. Çalışanlarınız başka görevleri gerçekleştirirken, Videowall başka bir çalışan gibi mesajınızı müşterilerinize iletebilir.

Uygun maliyetli: Son zamanlarda, bu teknoloji hayal edebileceğinizden çok daha uygun fiyatlara gerçekleştirilebiliyor. İşletmenizi bir üst seviyeye taşımak için video wall teknolojisini kullanabilirsiniz.

Kiosk Çözümleri

Kiosk kullanım alanları sizin yaratıcılığınıza ve hayal gücünüze kalmış!
Kamu kuruluşlarında sıra alma, ulaşım merkezlerinde bilet alma veya check-in yapma, mağazalarda ürün tanıtma, alışveriş merkezlerinde yönlendirme gibi
çok farklı amaçlarla kullanılabilir. Size uygun modeli sunmamız için iletişime geçebilirsiniz.

Kiosk Nedir? Ne İşe Yarar?

Birçok insanın dışarıda denk geldiği ancak ismini bilmediği bir uygulamadır kiosk sistemleri. Dış ortamlarda ihtiyaca yönelik olarak hazırlanan yazılımlar dokunmatik ekran özelliği kullanılarak kişilere yardımcı olmak üzere hazırlanırlar. Estetik görünümünü arttırmak için de genelde bel seviyesinde bir ekran konumlandırılarak, kasalı bir görünüm ile insanlara sunulur.

Kiosk sistemleri içerisinde monitör, bilgisayar sistemi, kabin ve ek donanımlar bulundurur. İhtiyaca yönelik olarak da farklı özellikler eklenerek özelleştirilebilirler. Bunlara örnek olarak yazıcılar, kart okuyucular ve barkod okuyucu özellikler sayılabilir.

Kiosk Kullanım Alanları Ve Amaçları

Kiosk sistemleri kamu kuruluşlarında, belediyenin halka sunduğu hizmetlerde, mağaza sorgulatmak gibi durumların hızlı çözümü için alışveriş merkezlerinde kullanılabilir. Bilet alma, yer seçme ve seans inceleme gibi işlemleri hızlandırabilmek için sinema, tiyatro ve konser salonları gibi sosyal aktivitelerin yapıldığı alanlarda, yine bilet almak ve check in işlemlerini yapabilmek gibi sebeplerle havalimanı ve otogar gibi ulaşım merkezlerinde insanlara hız ve kolay çözüm sağlar. Eğitim ve sağlık kuruluşlarında, müze ve fuarlarda sergilenen parçaların bilgilerine ulaşılmasında ve restoranlarda rahat bir şekilde kullanılabilir.

Kiosk pek çok alanda firmalara çözümler üretir. Bunlar arasında online web uygulamaları ilk sırayı almaktadır. Ürünlerin tanıtımını yapmak için, mezarlık bilgi sistemi için de kiosk sistemleri oldukça tercih edilen çözümlerdir. Borç sorgulama ekranı ve online hizmet çözümleri de sunabilen kiosk ile danışma bölümünde çalışan kişilere daha az sorumluluk verilerek daha fazla bilgiden daha fazla insanın daha hızlı sonuca ulaşması sağlanır.

Kiosk Kullanmanın Sağlayacağı Faydalar

– Self servis kiosklar, personel sayısını düşürerek maliyetleri düşürür.
– Ürün sorgulama kioskları, eldeki envanter ve ilişkili depo maliyetini azaltır.
– Kampanya hedefli tanıtım fırsatları sunan kisoklar gelirleri arttırır.
– Kiosklar, müşteri memnuniyetini arttırmaktadır.
– Artan müşteri memnuniyeti = satışların artışı
– İnsan kaynakları departmanları için çalışan sayısının azalması, maliyetlerin düşmesi anlamına gelir.

Ayna TV Çözümleri

Ayna TV kullanım alanları sizin yaratıcılığınıza ve hayal gücünüze kalmış!
Akıllı ev sistemlerine ve lükse düşkün olanların asla hayır diyemeyeceği,
son zamanların en inovatif ürünlerinden olan Ayna TV’leri evinizde, yatak odanızda ve otel odalarında kullanabilirsiniz.

Ayna TV (Mirror TV) nedir? Ne İşe Yarar?

Evinizde hiç aklınıza gelmeyecek aynalarınız birden televizyon özelliği kazanabilir. Artık evlerde yeni bir dekorasyon aracı olarak kullanılan bu ayna televizyonlar çoğu evin duvarında yerini aldı bile. Bu aynalarda özel bir yansıma teknolojisi kullanılır.

Salonlarınızda veya küçük mekanlarda aynalar ortama derinlik katmak için kullanılırlar. Televizyon özelliği aktif hale getirilmediği sürece bu parçaları ayna olarak kullanabilirsiniz. Ancak kumandaya bastığınız anda aynanız birden televizyon özelliği kazanıyor. Bu televizyonlara ayna çerçevelerinde kullandığınız modelleri de rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Evinizin dekorasyonuna uygun olacak şekilde bu ayna televizyonların çerçeveleri özel olarak tasarlanabilmektedir.

Ayna TV (Mirror TV) Kullanım Alanları ve Amaçları

Evlerinizde kullanabildiğiniz gibi, restoranlarda ve toplu kullanıma açık birçok kapalı alanda ayna televizyonları kullanabilirsiniz. Maç gösterimi yapan bir kafe işletiyorsanız gösterim yapmadığınız vakitlerde televizyonlarınızı ayna olarak kullanabilirsiniz. Maç gösterimi esnasında televizyonu açarak aynanızı televizyona çevirdiğinizde müşterileriniz de oldukça şaşıracaktır.

Ayna televizyon kullanımı görselliği ile oldukça farklılık yaratan bir buluştur. Televizyonların kapladıkları yerin dışında kabloları da ayrıca görüntü kirliliğine sebep olmaktadır. Ancak ayna televizyon ile bu kablo kirliliğinden de kolayca kurtulabilirsiniz.

Ayna televizyonları kullanımında kullandığınız televizyonun markasını ve çerçevesini de saklama imkânınız mevcuttur. Bazı televizyon üreticileri standart çerçeve ve renklerde üretim yaptıkları için dekorasyonunuza uyacak ve istediğiniz markada televizyonu bulmanız zor olabilir. Ancak ayna televizyon sayesinde dilediğiniz çerçevede, hatta belki çerçevesiz bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Totem Ekran Çözümleri

Digital Totem Ekran kullanım alanları sizin yaratıcılığınıza ve hayal gücünüze kalmış!
Turizm acentelerinde, alış veriş merkezlerinde, etkinliklerde, otellerde, mağaza önlerinde
kısacası tüm iç ve dış mekanlarda reklam, bilgilendirme ve ihtiyacınıza yönelik kullanabilirsiniz.

Totem Ekran Nedir? Ne İşe Yarar?

Totem ekran denildiğinde akla ilk gelmesi gereken açık hava reklamcılığı olmalıdır. Bu şekilde söylendiğinde hemen hemen herkes bir totem ekran örneği görmüş olduğunu rahatlıkla anımsayabilir. Eğer sizin de ihtiyacınız olan led ekran üzerinde ve açık havada gösterişli bir şekilde reklamınızı yapmak ise totem ekranlar isteğinizi tam olarak karşılayacaktır.

Teknolojinin de gelişmesi sayesinde totem ekranlarında gösterilen görseller de her geçen gün daha gösterişli hale gelmektedir. Bu sayede daha fazla insanın dikkati çekilmekte ve firmalar daha fazla kişiye ulaşarak verimli sonuç aldıkları reklamlar oluşturabilmektedir. Totem ekranlar dış ortamda herhangi bir zarar görmemesi ve her türlü hava şartı altında yüksek kalitede görüntü verebilmesi için özel malzemelerden yapılmaktadır.

Totem Ekranların Kullanım Alanları ve Amaçları

Totem ekranlar genelde belediyeler tarafından kamusal alanlarda kullanılır. Markalar bu ekranlara reklamlarını verebilmektedirler. Ayrıca yapılacak duyurular için de bu ekranlar kullanılabilir. Kurumsal firmalar da bu ekranlardan yararlanarak tercih ettikleri sokaklara ve caddelere görsellerini oldukça dikkat çekecek şekilde yerleştirebilirler.

Totem ekranların en çok kullanıldıkları yerlerden biri de stadyumlardır. Konser alanlarında da oldukça fazla tercih edilen bu ekranlar toplu olarak yapılan geniş ve büyük etkinliklerde artık bir ihtiyaç haline gelmiştir. Canlı olarak görüntünün bu ekranlara aktarılabiliyor olması da ayrı bir özelliğidir. Bunun dışında canlı yayın olmadığında ekranda görüntülenecek videolar ve her türlü görsel de uzaktan kolayca kontrol edilebilmektedir.

Dijital Totem Ekran Kullanmanın Faydaları

– Satış noktalarında veya yakınında müşterilerle iletişim kurun.
– Enerji verimli teknoloji ile çarpıcı reklamlar sunun.
– Esnek, gerçek zamanlı, dinamik içerikler sunun.

✔️ Digital Signage nedir?

Yapmak istediğiniz herhangi bir yayını, reklamı ve bilgilendirmeyi yeni nesil bir sistem üzerinden oldukça etkili bir şekilde insanlara ulaştırabiliyorsunuz. Bu yeni nesil sistem de Digital Signage olarak geçiyor.

✔️ Digital Signage çeşitleri nelerdir?

Menu Board, Videowall, Kiosk, Ayna TV ve Totem ekranlar digital signage çözümleri içerisinde yer almaktadır.

✔️ Digital Signage fiyatları nedir?

Kullanmak istediğiniz ekran boyutu ve sayısına göre fiyatlar farklılık göstermektedir. Detaylar için lütfen iletişime geçiniz.

Yorum yazmak ister misiniz?

error: Content is protected!