Güzellik Saç Bakımı

Düğün Saçı & Abiye Saç

Nişan, düğün, özel davetler ve açılışlarda kıyafet, ayakkabı ve aksesuar seçimi kadar, doğru makyaj ve saç modeli yaptırmak da önemlidir. Bu özel günler için seçtiğiniz kıyafetin modelini ve aksesuarlarınızı da dikkate alan uzman kuaförler, kendinizi özel hissetmenizi ve şıklığınızı tamamlamanızı sağlayacak abiye saç modelleri tasarlamaktadır.

Düğün saçı & abiye saç yapan kuaförler

Size en yakın düğün saçı & abiye saç yapan kuaförleri bulmak ve sürpriz fırsatları yakalamak için ilçenizi seçin.

[wpdatatable id=18]

 

Düğün saçı & abiye saç 2019 fiyat listesi

[wpdatatable id=43]

* Fiyatlar, 2019 yılında 482 farklı kuaförden alınarak belirlenmiştir. Düğün saçı ve abiye saç fiyatları uygulanacak modele göre 25 TL ile 150 TL arasında değişmektedir.

Özel günlerde kullanılan saç modelleri aşağıdaki gibidir.


Topuz modelleri

Topuz, özel günlerde kadınlar tarafından en çok tercih edilen abiye saç modellerindendir. Daha çok gece davetlerinde kullanılan topuz, kıvırcık, dalgalı ve düz saçlara rahatlıkla uygulanır.

İsteğinize göre sade veya gösterişli yapılabilen topuzun en çok aşağıdaki çeşitleri tercih edilmektedir.

 • Dağınık topuz
 • Yan topuz
 • Kabarık topuz
 • Balerin topuzu (prenses topuzu)
 • Yarım topuz (saç bantlı ya da saç bantsız)
 • Örgü topuz
 • Örgülü dağınık topuz
 • Enseden topuz
 • Helenistik topuz
 • At kuyruklu topuz
 • Gelin topuzu

Topuz modelleri birbirleriyle kombinlenerek de kullanılabilmektedir. Örneğin zarif bir şekilde sıkıca toplanan balerin topuzu, örgü topuzla birleştirilebilir. Katılacağınız davete, düğün tarzına, saçınızın yapısına, yüz tipinize ve elbisenize göre size en uygun topuz modeli belirlenir.


Saç örgü modelleri

Saçların tutam tutam ayrılarak çeşitli şekillerde birbirlerine geçirme işlemine örgü adı verilir. Günlük hayatta saçı toplamak ve rahat hareket edebilmek için tercih edebileceğiniz örgü modellerini, farklı örgü çeşitleriyle, diğer saç modelleriyle ya da aksesuarlarla birleştirerek özel günlerinizde de kullanabilirsiniz.

Örgü çeşitleri aşağıdaki şekilde gruplandırılabilir.

 • Balık sırtı örgü / ters balık sırtı örgü
 • Taç örgü
 • İnce şerit örgü
 • Çiçek örgü
 • Şelale örgü
 • Mısır örgüsü
 • Sepet örgü

Mezuniyet, düğün, kına gecesi, sünnet düğünü, nişan, davet, kokteyl, nikâh gibi özel günlerinizde bu örgü çeşitlerini birbirleriyle veya bir topuzla kombinleyerek şık ve rahat bir görünüm elde edebilirsiniz.


Saç maşası

Özel kıvrımlı ve ısı yayan bir aletle saç kıvırma işlemine maşa denmektedir. Günlük hayatta maşayı, ev tipi aletlerle kuaföre gitmeden de uygulayabilirsiniz. Ancak kına gecesi, nişan, düğün, nikâh gibi özel günlerde maşanın kusursuz olması ve farklı modellerle birleştirilebilmesi için uzman bir kuaför tarafından yapılması önerilmektedir.

Saç maşası nasıl yapılır?

 1. Kuaförde maşayla saç kıvırma işlemine başlamadan önce saçınız uygun bir şekilde nemlendirilir ve ısıya karşı saçı koruyucu bir kür uygulanır.
 2. Ardından saçınız tutam tutam ayrılarak maşa aletine sarılır ve belirli bir süre bekletildikten sonra saç açılır.
 3. Açılan bukleli saç bir tel toka yardımıyla tutturulur ve işleme tüm tutamlar bitinceye kadar bu şekilde devam edilir.
 4. Maşa yapıldıktan sonra saçlarınız istediğiniz modele göre salık bırakılabilir, yarım toplanabilir, atkuyruğu veya topuz yapılabilir.

Maşayla saç kıvırma işlemi sırasında, saçınızın yapısına ve elde etmek istediğiniz modele göre ince ya da kalın bir maşa kullanılır.


Gelin başı & nişan saçı

Bu özel günlerde kusursuz görünmek için, giyilen nişanlık elbise ya da gelinliğe uygun saç modellerinin doğru seçilmesi çok önemlidir. Saç modelleri uzman kuaförler tarafından en son trendlere uygun olarak ve gelinlik ya da nişanlık abiye elbisenizin modeli göz önünde bulundurularak stilize edilmektedir (detaylı bilgi: gelin başı & nişan saçı).


Türban tasarımı

Giydiğiniz kıyafetin şıklığını ve zarafetini ortaya çıkaracak olan en güzel türban tasarımı için kuaförlerde güncel trendlerle farklı uygulamalar yapılmaktadır. Aksesuarlarla da zenginleştirilen türban tasarımları düğün, nişan, sünnet düğünü, kına gecesi, nikâh, mezuniyet gibi en özel davetlerde zarif ve modern görünmenizi sağlayacaktır (detaylı bilgi: türban tasarımı).


Düğün & abiye saç modelleri hakkında merak edilenler


Kısa elbiseye uygun saç modelleri nelerdir?

Kısa elbiselerde genellikle salık saç tercih edilir. Ancak elbise uzun kollu ve dekolte bölgesi kapalıysa toplu saç modelleri (örneğin modern topuzlar) doğru aksesuar kullanımıyla uygulanabilir.

Taşlı abiye elbiselerde nasıl topuz tercih edilmelidir?

Öncelikle elbisenin üzerindeki taş işlemelerin boyutları ve sıklığı topuz konusunda önemli rol oynamaktadır. Eğer elbise üzerindeki taşlar minik ve fazla sık değilse dağınık topuz uygulanarak saça da minik parlak aksesuarlar yerleştirilebilir.


Bu yazıyı değerlendirmek ister misiniz?
[ratings]

Yorum yazmak ister misiniz?

error: Content is protected!