Güzellik Saç Bakımı

Gelin Başı & Nişan Saçı

Düğün ve nişanda yapılan saç modelleri, gelinliği ve abiye kıyafeti tamamlayarak şıklığınızı ortaya çıkarabileceği gibi, yanlış uygulamalar bu en özel gününüze gölge düşürebilir. Düğün gününde yapılacak gelin başı ve nişanda uygulanacak nişan saçı için uzman kuaförler öncelikle gelinliğinizin ve duvağınızın modelini ya da nişanda giyeceğiniz abiyenizin modelini bilmek isteyeceklerdir. Ardından, davetin nerede yapılacağını sorarak size özel saç modeli ve gelin başı tasarım çalışmalarına başlarlar.

Gelin başı fiyatları, saçın uzunluğuna, yapılan işlemin detayına ve kullanılan aksesuarlara göre değişebilir.

Gelin başı & nişan saçı yapan kuaförler

Size en yakın gelin başı & nişan saçı yapan kuaförleri bulmak ve sürpriz fırsatları yakalamak için ilçenizi seçin.

[wpdatatable id=19]

Gelin başı & nişan saçı 2019 fiyat listesi

[wpdatatable id=44]

* Fiyatlar, 2019 yılında 482 farklı kuaförden alınarak belirlenmiştir. Gelin başı fiyatları 150 TL ile 1500 TL arasında, nişan saçı fiyatları 75 TL ile 1000 TL arasında değişmektedir. Fiyatlar, uygulanacak model, kullanılacak aksesuarlar, saçın yapılacağı yer (kuaför, ev, düğün mekanı vb.), gelin makyajıyla paket olarak yapılıp yapılmaması, gün (hafta içi – hafta sonu), randevunun ne kadar süre önce alındığı gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir.


Gelin başı & nişan saçı modelleri

Gelin başı ve nişan saçı için topuz, maşa, örgü, atkuyruğu ve fön teknikleri kullanılabilir.


Gelin topuzu – nişan topuzu

Özellikle gelin topuzu olarak da adlandırılan gelin başı için davetin verileceği mekan çok önemlidir. Açık hava, kumsal, sahil, salon düğünlerinde ya da sadece mini bir kokteylle kutlanan düğünlerdeki gelin başları birbirinden farklı olabilir. Örneğin sahilde yapılan düğün ile salonda yapılan düğün hava şartları ve atmosfer bakımından birbirlerinden farklı olduğundan sahilde dağınık topuzun stilize edildiği gelin başı, salonda ise daha sıkı toplanmış zarif bir topuz tercih edilebilir.

Topuza eklenecek malzemeler de düğün veya nişanın yapıldığı mekana göre değişiklik gösterebilir. Sizin zevkinize özel olarak gelin başına çiçek, inci, boncuk ya da farklı plastik aksesuarlar takılabilir. Aynı şekilde nişan saçı için de davetin yapılacağı mekana göre açık bir saç ya da zarif bir topuz tercih edilebilir. Nişan saçından farklı olarak gelin başına duvak tutturulduğundan, saç modelinin duvağı taşıyabilmesi ve gün boyunca dağılmaması da oldukça önemlidir. Bununla birlikte gelin saçına uyumlu olarak gelin makyajı yapmak da şıklığın tamamlanmasını sağlar.

Düğün ve nişan için maşa

Saçlarını açık bırakmak isteyen ve uzun duvağa sahip gelinler için maşa iyi bir seçenek olabilir. Gelinliğinizin ya da abiyenizin modeline göre maşa iri dalgalı olarak sarıldıktan sonra açık bırakılabilir ya da iki yandan tutturulabilir. Maşa, minik örgülerle birleştirilip, aksesuar, taç ya da canlı çiçeklerle tamamlandığında size benzersiz bir şıklık sunabilir.

Aynı zamanda sözde ya da kına gecesinde gelin bindallı giydiğinde saça maşa uygulamak gelinin bütün gece rahat hareket etmesini ve saçlarının dağılmadan toplu kalmasını sağlar.

Düğün ve nişan için at kuyruğu ve örgü

Düğün ya da nişanında fazla abartı sevmeyen gelinler tarafından tercih edilen at kuyruğu ve örgü modelleri kır ve gündüz yapılan düğünlerde de oldukça sık kullanılmaktadır. Gelinliğinizin ya da nişanda giyeceğiniz abiyenin sırtı açık ve üzerinde işleme ya da taş bulunmuyorsa saçınızın üstüne krepe atılarak saç sıkıca ya da hafif gevşek bir şekilde toplanabilir. Saç tokası abiyeye ve gelinliğe uygun olarak taşlı ya da çiçekli seçilebilir veya saç tokası yerine saçtan bir tutam ayrılarak sarılabilir. At kuyruğu yapılmadan önce saç maşalı hale getirilirse, yapılacak model daha dinamik görünecektir.

Ayrıca at kuyruğu modellerinde sıkı ya da gevşek, iri ya da ince örgüler kullanılabilir. Bununla birlikte saç tamamen balık sırtı örgüyle örülerek yandan ya da arkadan toplanabilir. Örgünün içine gelinliğin ya da abiyenin modeline göre istenirse inci, çiçek, taş gibi aksesuarlar da yerleştirilebilir. Örgü saç modeli özellikle gündüz gerçekleştirilen kır ve sahil düğünleri için gelinlerin tercihlerindendir.

Düğün ve nişan için fön

Doğal güzelliği tercih eden gelinler, genellikle nişan, kına, nikah gibi özel günlerinde dalgalı ya da düz fön tercih etmektedirler. Abiye kıyafetin özelliklerine göre çekilecek fön sık ya da iri dalgalı olabilir. Örneğin abiye kıyafet çok taşlı ve hareketliyse su dalgası modelindeki fön oldukça uyumlu ve şık bir görüntü çizmenizi sağlayabilir. Bunun dışında, günlük hayatında kıvırcık ya da dalgalı saç kullanan kadınlar da özel günlerinde düz fönü tercih ederek farklı ve zarif bir görünüme kavuşabilir (detaylı bilgi: fön).


Gelin başı & nişan saçı hakkında merak edilenler


Kısa saçta gelin başı & nişan saçı

Küt kesim saç stiline sahip olan gelinler ya da nişanlanacak kadınlar saçlarına fön çektirdikten sonra özel saç aksesuarları, canlı çiçek ya da tüylerle saç modellerine hareket kazandırabilirler. Orta boy ya da omuz hizasında saça sahip olan gelinler ise iri su dalgaları yaptırarak saçlarını hafifçe toplatabilirler. Bununla birlikte kısa saçlı gelinler ve nişanlanacak kadınlar topuz yaptırmak istiyorlarsa saç kaynağıyla saçlarını uzatabilirler (detaylı bilgi: kaynak saç).


Bu yazıyı değerlendirmek ister misiniz?
[ratings]

Yorum yazmak ister misiniz?

error: Content is protected!