Güzellik Zayıflama - İncelme

Hypoxi

Hypoxi nedir?

Hypoxi cihazı ile uygulanan tedavi, inatçı yağlardan kurtularak zayıflamada ve selüliti azaltmada etkili bir tedavi yöntemidir.

Hypoxi ile bölgesel yağlarını yakmak isteyen kişi, uygun Hypoxi cihazına bağlanır. Ardından basınç terapisiyle birlikte kan dolaşımını hızlandıran egzersiz hareketlerine başlar. Böylece, vücut normal egzersize göre 3 kat fazla çalıştırılarak yağ yakımı gerçekleştirilmiş olur.


Hypoxi uygulamasında kullanılan cihaz çeşitleri

Hypoxi S120

Yakılması zor yağları yakmayı hedefler ve kalça, bacak, basen, karın gibi bölgelerdeki selülitleri tedavi etmekte kullanılır. S120 cihazına girmeden önce vücuda özel aletler bağlanır ve cihaz içindeki platforma oturularak pedallar yardımıyla bisiklet çevirme hareketi yapılır.

Hypoxi L250

S120 cihazıyla aynı prensipte çalışır, tek fark cihaza oturularak değil, yatarak girilir ve pedal çevirme hareketi yatarak yapılır.

Hypoxi Vacunaut

İnatçı yağları hedefleyen Vacunaut cihazı özellikle karın ve kalçadaki fazla yağları yakmakta ve selülitleri eritmekte etkilidir. Cihaza bağlanmadan önce özel bir kıyafet giyilir ve koşu bandı benzeri bir platformun üzerine çıkılarak yaklaşık 30 dakika boyunca yürünür.

Hypoxi Dermology

Selülitin azalmasında, cildin sıkılaşmasında ve ciltteki renk farklılıklarının kapatılmasında etkilidir. Diğerlerinden farklı olarak, bu cihazda pasif bir tedavi uygulanır ve bir egzersiz yapılmaz. Bu tedavi yönteminde kişi özel bir tulum giyerek cihaza yatar ve kıyafetin içine bağlanan borulardan verilen vakum sayesinde metabolizma hızlandırılır.


Hypoxi seansları ne kadar sürer?

Hypoxi seans sıklığı seçilen cihaza ve problemli bölgeye göre değişiklik göstermektedir ancak seanslar yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir. Yalnızca Hypoxidermology cihazıyla yapılan seanslar 20 dakikadır.

Bölgesel incelme için kaç hypoxi seansına girilmelidir?

Hypoxi seanslarına ortalama olarak 12 hafta devam edilmesi önerilmektedir. 12 hafta sonunda, kişinin metabolizmasına ve yeme alışkanlıklarına bağlı olarak vücutta toplamda 8 ila 10 cm incelme görülebilmektedir.

Hypoxi seans ücreti

Hypoxi seansları fitness merkezlerine üyelikten daha uygun fiyatlıdır. Ancak seçilen cihaza ve seans paketlerine göre ücretler düşebilir ya da artabilir.

Hypoxi tedavisi zararlı mıdır?

Hayır. Ameliyatsız ve egzersize dayanan bir tedavi yönetimi olduğu için, Hypoxi zararsız bir bölgesel incelme ve selülitten kurtulma metodudur. Ayrıca tedavi boyunca kalp ritim hızı ve vücut sıcaklığı devamlı olarak ölçülür.

Hamileyken hypoxi yaptırılabilir mi?

Hamilelerin Hypoxi tedavisine başlamaları önerilmez. Ancak doğum sonrasında hafif fiziksel aktivitelerle hızlı kilo vermek için en çok tercih edilen metotlardan biridir.

Hypoxi yaparken aynı zamanda farklı sporlar da yapılabilir mi?

Evet, Hypoxi tedavisi diğer fiziksel aktiviteleri kısıtlayan bir yöntem değildir.

Kaynaklar
  • https://www.hypoxi.com.au/
  • https://skicentre.ie/gym/hypoxi/what-is-hypoxi/
  • https://www.beautyheaven.com.au/body-health/healthy-eating-weight-detox/how-hypoxi-works-well-for-targeted-weight-loss-11131
  • http://www.mamamia.com.au/does-hypoxi-actually-work/

Bu yazıyı değerlendirmek ister misiniz?
[ratings]

Yorum yazmak ister misiniz?

error: Content is protected!