Güzellik

Kaş Bakımı & Kaş Tasarımı

Kaş, yüz hatları ve gözleri ön plana çıkararak kişiye çekici bir ifade vermeyi sağlar. Kaşa, doğru uygulamalar yapıldığında hem kadınların hem de erkeklerin yüz estetiği önemli ölçüde değişir ve güzelleşir. Güzellik salonlarında ve kuaförlerde uygulanan kaş bakımı ve tasarımı teknikleri ağrısız bir şekilde güzel kaşlara kavuşmayı sağlar.

Kaş bakımı & kaş tasarımı yapan yerler

Size en yakın kaş bakımı & kaş tasarımı yapan kuaförleri ve güzellik salonlarını bulmak ve sürpriz fırsatları yakalamak için ilçenizi seçin.

[wpdatatable id=14]

 

Kaş bakımı ve tasarımı 2019 fiyat listesi

[wpdatatable id=35]

* Fiyatlar, 2019 yılında 507 farklı kuaför ve güzellik salonundan alınarak belirlenmiştir.

Kaş bakımı ve tasarımında geçici ve kalıcı olarak aşağıdaki işlemler yapılmaktadır.

Kaş alma

Kaş nasıl alınır?

Kaş alma tekniğine göre uygulamalar değişiklik gösterebilir. Örneğin acının aza indirilmesi için cımbızla kaş alma yönteminde kıl kökten sıkıca tutularak kaşın çıkış yönüne doğru hızlıca çekilir. Ağdayla kaş alma yönteminde ise ağda nazikçe uygulandıktan sonra kıl kökünün çıkış yönünün aksine doğru hızlıca çekilir.

Evde kaş nasıl alınır?

Cımbız, ip ya da ağdayla kaş alma uygulaması evde de gerçekleştirilebilir. Ancak kaş yanlış alındığında simetrisi bozulabilir. Yüz hatlarına en uygun kaş şekli için bir uzmana danışılması önerilir. Aynı zamanda güzellik salonlarında ve kuaförlerdeki kaş alma seanslarında kişi dilerse bıyıklarını da aldırabilir. Kaş alma seansları oldukça uygun fiyatlıdır.

Kaş alma yöntemleri

Cımbız, ip ve ağda ile kaş alma

Kaş şekillendirme tekniklerinin en başında, cımbız, ip ya da ağda yöntemiyle kaş alma gelmektedir. Güzellik salonlarında ve kuaförde uygulanan kaş alma seanslarında öncelikle kişinin yüz şekline gidecek kaş tipi tespit edilir. Düz kaş ve kavisli kaş en çok tercih edilen kaş modellerindendir.

Kaş tipi seçildikten sonra kaş kılı tipine ve kişinin acı eşiğine göre uygulanacak yöntem seçilir. Kaş kıllarının kökünden alınması için cımbız ve ağda kullanılırken kişinin acı eşiği düşük veya kaş kılları ağdayla alınacak kadar uzun değilse genellikle ip tekniği kullanılır.

İple kaş alma uygulamasında kıllar kökünden alınmaz, kesilerek kısaltılır. Kaş kılları eğer seyrekse sadece cımbız kullanılarak kaş şekillendirilebilir. Ancak daha gür, kalın ve uzun kıllarda ağda uygulanır. İşlem bitiminde kaş, kaş fırçasıyla taranır.

Kaş alma makinesi ile kaş alma

Kaş ve Bıyık Kesme Aleti olarak da bilinen kaş alma makinesi, hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilen ağrısız bir kaş alma yöntemidir. Birçok farklı marka tarafından çıkarılan aletin aynı zamanda farklı yüz kıllarını kesmek için uç seçenekleri de bulunmaktadır.


Kaş boyama

Kaş boyama teknikleri hem saçla kaşın aynı renkte olmasını sağlamak için hem de seyrek kaşı gür göstererek şekillendirmek için kullanılabilir.

Saç rengi ile kaş rengini uyumlu hale getirmek için piyasada özel kaş boyaları bulunmakla birlikte saç boyaları da kaş boyamak için kullanılır. Ancak kaşlara zarar vermemek için bu tür işlemlerin güzellik salonlarında ve kuaförde yapılması tavsiye edilir.

Seyrek kaşı gür göstermek için günlük olarak uygulanan kaş boyama işlemleri arasında ise kaş farı, kaş maskarası veya rimeli, kaş kalemi kullanımı bulunmaktadır. Evde yapılan uygulamaları en doğru şekilde gerçekleştirmek, kalın kaş modelleri uygulamak, yüz tipine en çok gidecek kaş rengini ve şeklini belirleyebilmek için kuaförlerin, güzellik salonlarının ya da kozmetik markalarının uygulama yapılan mağazalarının ziyareti önerilir.


Kaş dövmesi

Kaşa uygulanan kalıcı makyaj tekniklerinden kaş dövmesi son zamanlardaki teknolojik gelişmelerle birlikte farklı uygulamalara olanak sağlamaktadır. Kaşı kalınlaştırmak ya da şeklini düzeltmek için kullanılan kaş dövmesine kaş tipinin karar verilmesiyle başlanır. Ardından uygulamanın yapılacağı alan uyuşturulur ve kaş özel uçlu bir iğneyle çizilerek deri altına seçilen renkteki boya pigmentleri enjekte edilir.

Kaş dövmesi, genel olarak ikiye ayrılır. Kaş kalıcı makyaj boyasının dolgu şeklinde uygulanması tekniği kaş gölgelendirme veya kaş kontürü olarak bilinirken; kaşı dolgunlaştırmak için deriye ince kıllar çizilmesi Microblading / 3D Kıl Tekniği olarak bilinir.

Microblading / 3D kıl tekniği

Kaş dolgunlaştırma tekniklerinden kaş rekonstrüksiyonu, microblading ya da 3D kıl tekniği olarak bilinen işlem, güzellik salonlarında ve tıp merkezlerinde uygulanmaktadır. Bu işlem; seyrek kaşları gürleştirmek, kaş şekil bozukluklarını düzeltmek ya da kaşları kalınlaştırmak için yapılır.

Microblading yönteminde öncelikle kaş şekline karar verilir. Ardından kaş dövmesine benzer bir prensiple, kaş derisine özel boyalar enjekte edilerek kaşlar bir iğne aracılığıyla çizilir. 3D Kıl Tekniği olarak da bilinen söz konusu uygulama 1 ya da 2 seans sürer. Fiyat olarak yüksek bir uygulama olsa da kişinin metabolizmasına göre yaklaşık 11-12 ay kalıcılığı sürer.

Kaş gölgesi / kaş kontürü

Kaş gölgesi ya da kaş kontürü işlemlerinde de kalıcı makyaj tekniğindeki aşamalar uygulanır. Kaşın şekline ve rengine karar verildikten sonra özel uçlu bir cihazla kaş boyanarak gürleştirilir. Kaş gölgelendirme işleminin kalıcılığı kişinin cilt özelliklerine de bağlı olarak genellikle Microblading işleminden daha uzun sürer. Kaş kontürü ve kaş gölgesinde de yaklaşık 1-2 seansta istenilen dolgun kaşlar elde edilir.

Kaş kontürü zararlı mıdır?

Organik pigmentler ile uzman kişiler tarafından yapılan kaş kontürü uygulaması zararlı değildir.


Kaş bakımı

Yüzün en önemli bölgelerinden olan ve kişinin ifadesini önemli ölçüde değiştiren kaşların gür ve sağlıklı görünebilmeleri için periyodik olarak bakımlarının yapılması gerekmektedir. Kaş bakımı çerçevesinde badem yağı, sarımsak yağı gibi bitkisel yağlar ya da kaş için özel olarak hazırlanan serumlar ve kremler kullanılır.


Kaş bakımı & kaş tasarımı hakkında merak edilenler


Kaşları gürleştirmek için ne yapılmalı?

Kaşları gürleştirmek için geçici ya da kalıcı kaş dolgunlaştırma yöntemleri kullanılabilir. Kalıcı yöntemler arasında kaş gölgelendirme, microblading gibi uygulamalar bulunurken, geçici yöntemler arasında kaş farı, kaş maskarası, kaş kalemi bulunmaktadır (detaylı bilgi: microblading ve kaş gölgesi).

Kaş kalemi nasıl sürülür?

Kaşın düz ya da kavisli olacağına karar verdikten sonra kaşa en uygun renk seçilir. Ardından kaştaki kılların çıkış yönüne doğru kalem uygulanır ve kaş fırçasıyla taranır. En doğru kaş kalemi sürme uygulamaları için kuaförler, güzellik salonları ziyaret edilebilir ya da makyaj bloglarındaki videolar izlenebilir.


Bu yazıyı değerlendirmek ister misiniz?
[ratings]

Yorum yazmak ister misiniz?

error: Content is protected!