Güzellik Zayıflama - İncelme

Kavitasyon

Sağlıklı beslenme, spor gibi tekniklerin zayıflama konusunda yeterli sonucu vermemesi, bölgesel zayıflama ihtiyacı oluşması gibi durumlarda kullanılan tekniklerin başında kavitasyon gelmektedir.

Kavitasyon yapan yerler

Size en yakın kavitasyon yapan yerleri bulmak ve sürpriz fırsatları yakalamak için ilçenizi seçin.

[wpdatatable id=20]

 

Kavitasyon 2019 fiyat listesi

[wpdatatable id=39]

* Fiyatlar, 2019 yılında 28 farklı işletmeden alınarak belirlenmiştir. Kavitasyon fiyatları uygulanacak vücut bölgesine ve seans sayısına göre 50 TL ile 1200 TL arasında değişmektedir.

Kavitasyon nedir?

Kavitasyon, ultrasonik ses dalgalarıyla vücudun belirli yerlerinde toplanan yağ hücrelerini parçalayarak eritmeye yarayan ameliyatsız bir tekniktir.

Özellikle selülitlerin azaltılması ve bölgesel incelme için kullanılan kavitasyon, anestezi gerektirmediği ve iz bırakmadığı için uygulanan teknikler arasında risksiz bir işlem olarak görülmektedir. Günümüzde kavitasyon tekniğini hem kadınlar hem de erkekler sıkça kullanmaktadırlar.

Kavitasyon nasıl uygulanır?

Kavitasyonla kol, bacak, karın, bel inceltme gibi işlemler ağrısız ve ameliyatsız bir şekilde yapılır. Seanslarda sorunlu bölge tespit edildikten sonra ultrasonik ses dalgaları yayan aplikatörün dairesel hareketi ile bölgesel inceltme işlemine başlanır.

Kavitasyon seansları ne kadar sürer?

Her bir hedef vücut alanı için gerçekleştirilen seans süresi, bölgedeki yağ tabakasının boyutuna ve kalınlığına bağlı olarak 20 ila 30 dakika arasında olabilir.

Kavitasyon ile zayıflama

 • Kavitasyon sonrasında, tedavi uygulanan kişiler 3-4 gün boyunca hedeflenen vücut bölgelerinde yağ kaybetmeye devam ederler.
 • Bölgesel zayıflamada kavitasyon tekniği uygulanan çoğu kişi genellikle 3 seanstan itibaren farkı görmeye başlar. 9-12 seanstan sonra ise bölgesel incelmede istenilen sonuca ulaşılabilmektedir.
 • Sıkılaşmayı arttırmak için aynı zamanda kavitasyonla birlikte radyofrekans tedavisi de önerilmektedir.

Kavitasyon öncesi ve sonrası

 • Kavitasyon seansı öncesinde ve sonrasında bolca su tüketilmelidir.
 • İncelmeyi hızlandırmak adına kavitasyon seansına girecek kişilerin beslenme düzenlerine dikkat ederek öğünlerinin yağsız olması önerilmektedir.
 • Kafeinli içecekler ve alkol tüketilmemelidir.
 • Kızartma gibi yağ içeren, ağır ve karaciğeri yorabilecek yemekler yenmemelidir.

Kavitasyon seansından sonra vücutta iz kalır mı?

Uzmanlar tarafından yapılan kavitasyon tedavilerinde deride deformasyon oldukça nadir görülen bir durumdur. Uzman kişiler tarafından yapılmayan kavitasyon işlemlerinde deri deformasyonlarının yanında, cilt kızarıklığı, tedavi edilen bölgenin geçici olarak şişmesi ve uyuşması gibi istenmeyen durumlarla da karşılaşılabilir.

Kimler kavitasyon yaptırabilir?

Kavitasyon 16 yaşından büyük kişilere uygulanmaktadır. Kavitasyon seansına girecek kişilerin vücutlarında kalp pili, platin ve implantları olmamalıdır. Kalp hastalarına, yüksek tansiyon hastalarına, hamilelere, yeni ameliyat olmuş kişilere, cilt hastalığı ve dolaşım bozukluğu olan kişilere kavitasyon tedavisi uygun değildir.

Kavitasyon bölgesel incelme/zayıflamada kalıcı bir çözüm müdür?

Seanslar sonrasında istenilen bölgelerde sağlanan sıkılaşmanın ömrü, tedavi gören kişinin beslenme alışkanlıklarına göre değişiklik göstermektedir. Diyetisyenlerin rehberliğinde oluşturulan beslenme programı kavitasyon tedavisi sonrası elde edilen inceliği uzun ömürlü kılmaktadır.

Kavitasyon ne kadar sıklıkla yapılmalıdır?

Her seans arasında 72 saat olması önerilmektedir. Ayrıca inceltilmek istenen bölgenin yağ dokusuna göre haftalık seans sayıları değişebilmektedir.

Ev tipi kavitasyon cihazları işe yarıyor mu?

Ev tipi kavitasyon cihazları uygun fiyatlı olması sebebiyle tercih edilmektedir. Ancak kavitasyon işleminin bir uzman tarafından yapılması hem sağlık açısından riskleri azaltacak hem de bölgesel incelmenin kalıcı olmasını sağlayacaktır.

Kaynaklar
 • http://urbansweatseattle.com/cavitation/
 • http://www.fremontlasermedspa.com/ultrasoniccavitation.shtml
 • http://www.nybodycare.com/services/ultrasonic-cavitation/
 • http://www.prnewswire.com/news-releases/ultrasound-cavitation-is-the-next-generation-in-body-contouring–fat-loss-244884921.html
 • http://www.mslimalicious.com/2011/12/ultrasound-fat-cavitation-fat-removal.html
 • http://www.talkhealthpartnership.com/blog/2013/08/ultrasonic-cavitation-effectiveness/
 • https://blogs.unimelb.edu.au/sciencecommunication/2012/10/28/fat-cavitation-the-easy-way-to-lose-fat/

Bu yazıyı değerlendirmek ister misiniz?
[ratings]

Yorum yazmak ister misiniz?

error: Content is protected!