Güzellik Saç Bakımı

Kaynak Saç

Yeterince hızlı uzamayan saçların daha uzun görünmesini sağlamak, yeni saç modelleri denemek, cılız ve seyrek saçları hacimlendirmek ve gürleştirmek ya da stil değişikliği yapmak için saç kaynağı yaptırılmaktadır. Saç kaynağı kuaförlerde ya da güzellik merkezlerinde yaptırılabilir.

Kaynak saç yapan kuaförler

Size en yakın kaynak saç yapan yerleri bulmak ve sürpriz fırsatları yakalamak için ilçenizi seçin.

[wpdatatable id=13]

 

Kaynak saç 2019 fiyat listesi

[wpdatatable id=34]

* Fiyatlar, 2019 yılında 239 farklı kuaförden alınarak belirlenmiştir. Kaynak saç uygulamasının fiyatları kullanılacak kaynak saçın miktarı, uzunluğu, kalitesi ve çeşidine 100 TL ile 2500 TL arasında değişmektedir.


Kaynak saç çeşitleri

Saç kaynağı çeşitleri, uygulanacak saç tipine göre değişiklik göstermektedir. Saç kaynaklarında kullanılan saçlar organik ya da sentetik olabilir.


Mikro saç kaynak / nano saç kaynak / jel kaynak / boncuk kaynak

Nano saç kaynak, jel kaynak ya da boncuk kaynak olarak bilinen mikro saç kaynak, saç tutamlarının ana saçın köküne yakın bölümüne küçük bir boncuk ya da özel bir kilitle takılma işlemidir.

Ana saça zarar vermemek için boncukların ya da özel kilitlerin içi genellikle silikonla kaplanır. Mikro saç kaynak işlemi tamamlandıktan sonra tutamlar saça tek tek eklenerek doğal bir görünüm sağlanır. Saçlardaki boncuklar istenirse çıkarttırılıp yeniden taktırılabilir. Mikro saç kaynak işlemi ayrıca görünmez kaynak olarak da adlandırılmaktadır.

Keratin saç kaynak

Kaynak yapılacak ek saçların uçlarında keratinle kaplı silikon bulunmaktadır. Keratin saç kaynak işlemi sırasında keratinle kaplı silikonlar ısıtılarak ek saçlar ana saçın köküne yakın olarak sabitlenir. Bu işlem sırasında doğal saç korunur ve böylece saçın yıpratılmadan uzaması sağlanır.

Özellikle kalın saçlı kişilere uygulanan bu teknik, doğru bakım sağlandığında 6 aya kadar dayanabilir. Keratin saç kaynak fiyatları, saçın uzunluğuna ve saça kaç tutamın uygulandığına göre değişiklik göstermektedir.

Mikro bant saç kaynak

Kaynak saçların bir şerit halinde ana saça tutturulması en yeni teknikler arasındadır. Söz konusu işlemde çift veya tek taraflı poliüretan bant kullanılarak saç şeritleri ana şeritlere yapıştırılır. Yarı kalıcı olan bu uygulama ince saçlarda daha dikkatli bir şekilde uygulanmalıdır.

En hızlı saç uzatma yöntemlerinden olan bu teknik 20-30 dakika içinde herhangi ekstra materyal gerektirmeksizin uygulanabilmektedir. Yeniden kullanılabilir özelliği de bulunan saç bantları 6-8 hafta arasında bozulmadan kişinin saçında kalabilir. Saç bantları aynı zamanda örgü yapılarak da saça takılabilir.

Dikişli saç kaynak

Kalın ve kıvırcık saçları uzatma yöntemi olarak tercih edilen dikişli saç kaynağı tekniğinde, ana saça eklenecek saç tutamları bir miktar örülür ardından bir iğne ve iplik yardımıyla ana saça dikilir.

Söz konusu teknik doğru uygulandığında kaynağın saçtan kayma problemi en aza indirgenir. Uygulama sırasında herhangi bir tutkal ya da benzeri ürün gerekmez.

Çıt çıt saç

Çıt çıt saç en yaygın olarak kullanılan saç uzatma tekniklerindendir. Ek saçlar uçlarındaki özel klips ve çıt çıtlar yardımıyla ana saça tutturulur.

Özel davetlerde ya da saçın yalnızca birkaç saatliğine uzatılmasının istendiği durumlarda rahatlıkla kullanılabilir. Kolayca takılıp çıkarılan çıt çıtlar aynı zamanda birden fazla kullanılabilir.

Fiyat bakımından uygun olan çıt çıt takma saçlar, platin, kırmızı, turuncu, mavi, lacivert, mor, gri, siyah gibi çeşitli renklerde olabilir.


Kaynak saç hakkında merak edilenler


Kaynak saçın zararları nelerdir?

Kişinin saçına ve kullanım amacına uygun olan kaynaklar, güzellik uzmanları ve uzman kuaförler tarafından gerçekleştirildiği takdirde zararlı değildir. Ayrıca işlemler sırasında kullanılan malzemenin kalitesi oldukça önem taşımaktadır. Kalitesiz malzemeler kişinin saçlarına zarar verebileceği gibi kafa derisinde de problemlere yol açabilir. Kaynak saç yapan kuaförleri görmek için tıklayın.

Kaynak saç nasıl yıkanır?

Kaynak saçlar da kişinin doğal saçları gibi yıkanabilir ancak yıkama sırasında çok sıcak su kullanılmamalıdır. Zira yüksek sıcaklıktaki su, kaynakların tutturulmasında kullanılan silikonun bozulmasına neden olabilir. Ayrıca saç yıkama işleminden sonra kaynak saç mutlaka kurutulmalıdır.

Kaynak saç nasıl çıkarılır?

Kaynak saçın çıkarılması, yapıldığı tekniğe göre değişiklik göstermektedir. Örneğin keratin saç kaynak, mikro saç kaynak, mikro bant saç kaynak ve dikişli saç kaynak kuaförlerde özel teknikler ile çıkartılırken; çıt çıt kişinin kendisi tarafından da çıkarılıp takılabilir.

Kaynak saç bakımı nasıl yapılır?

Kaynak saç bakımı için saç maskeleri ve kremler kullanılabilir ancak her türlü işlem kaynak saçın saça bağlandığı yere değil, saç uçlarına yapılmalıdır.

Kısa saça kaynak yapılır mı?

Saça kaynak işleminin uygulanabilmesi için saçların en az 5 cm uzunluğunda olması gerekmektedir. Eğer saçınız 5 cm’den uzunsa kaynak yaptırabilirsiniz.

Kaküle kaynak yapılır mı?

Evet, mikro kaynaklar ile kaküle kaynak yapılabilmektedir.

Erkeklere kaynak saç yapılır mı?

Evet, saçını uzatmak isteyen erkeklere kaynak saç yapılabilir. Kaynak saç yapan kuaförleri görmek için tıklayın.


Bu yazıyı değerlendirmek ister misiniz?
[ratings]

Yorum yazmak ister misiniz?

error: Content is protected!