Güzellik Zayıflama - İncelme

Lenf Drenaj

Lenf drenaj nedir?

Lenf drenaj, vücuttaki ödemin, toksinlerin atılması, yağların daha hızlı yakılması ve metabolizmanın hızlanması için kullanılan bir teknik olup hem bir cihaz yardımıyla hem de masaj şeklinde yapılabilmektedir.  Masaj olarak yapıldığı takdirde “detoks masajı” olarak da adlandırılır ve bağışıklık sistemini destekleyerek vücuttaki filtrasyon sisteminin daha etkili çalışmasına yardımcı olur.

Lenf drenaj tekniği selülit ve ödem tedavilerinde, ağrı ve varis tedavilerinde, lenf sisteminin düzenlenmesinde kullanabilir.

Lenf drenaj yapan merkezler

Size en yakın lenf drenaj yapan yerleri bulmak ve sürpriz fırsatları yakalamak için ilçenizi seçin.

[wpdatatable id=11]

 

Lenf drenaj 2019 fiyat listesi

[wpdatatable id=32]

* Fiyatlar, 2019 yılında 49 farklı merkezden alınarak belirlenmiştir. Lenf drenaj fiyatları uygulanacak bölgeye, seans süresine ve sayısına göre 50 TL ile 500 TL arasında değişmektedir.


Lenf drenaj çeşitleri

Manuel lenf masajı (lenf drenaj terapisi)

Manuel lenf masajı olarak da adlandırılan lenf drenaj terapisinde lenf akışını artırmak ve vücuttaki toksinleri azaltmak için çok hafif basınçla, uzun, nazik ve ritmik vuruşlu masaj tekniği kullanır.

Hem yüze hem vücuda yapılabilen bu masaj tekniği sayesinde vücuttaki ödem atılır, yağlar daha hızlı yakılır, kas ağrıları, eklem ağrıları, migren ağrıları minimuma indirilir. Aynı zamanda düzenli seanslar uygulandığında vücuttaki yaraları geçirebilme özelliği bulunmaktadır. Ayrıca lenf drenaj terapisi emziren kadınlarda göğüs bölgesindeki ağrıyı dindirerek sütün çoğalmasını sağlayabilmektedir.

Pressoterapi

Bir cihaz vasıtasıyla yapılan lenf drenaj tekniği ise pressoterapi olarak adlandırılır. Pressoterapi uygulamalarında tedavi görecek kişi vücudunu saran özel bir giysi giyer. Bu giysi ile kişinin ayaklarından başlayarak kalça, kol, karın gibi bölgelere özel bir bilgisayar vasıtasıyla belirli ölçüde bir basınç uygulanır. Giysi içindeki vakum ve pompa sistemiyle uygulanan basınç, vücuttaki dolaşım sisteminin etkili çalışmasını sağlar; toksinlerin atılmasına ve bölgesel zayıflamaya yardımcı olur.

Pressoterapi seansları ortalama olarak 30-45 dakika sürmektedir. Pressoterapi seansları manuel lenf drenaj terapisi seanslarından daha pahalı olsa bile yaklaşık 800 kat daha güçlüdür ve selülitin giderilmesinde, incelmede, yağ yakımında kısa vadede sonuç almak için oldukça etkilidir.


Lenf drenaj hakkında merak edilenler


Lenf drenaj kimlere uygulanabilir?

Kalp hastalarının, kılcal damar rahatsızlıkları olan kişilerin, kanser hastalarının, dolaşım sistemi rahatsızlıkları olan kişilerin ve böbrek hastalarının Pressoterapiyi kullanmaları önerilmez. Hamile ve emziren kadınların ise Pressoterapi yerine hekimlerine danışarak masaj uygulamalarını tercih etmeleri önerilmektedir.

Lenf drenaj uygulamaları zararlı mıdır?

Pressoterapi kontrolsüz ve fazla sıklıkta uygulandığı takdirde dolaşım sisteminin dengesini bozabilir ve toplardamarlarda tromboz riskini doğurur.

Lenf drenaj ile kaç seansta zayıflanır?

En iyi sonuç için, kişilerin ihtiyaçlarına da bağlı olarak 8-15 seanstan oluşan bir tedavi alması ve tedavilerin haftalık periyodlarla gerçekleştirilmesi önerilmektedir.

Lenf drenaj seansından sonra günlük hayata ne zaman dönülür?

Lenf drenaj teknikleri ameliyatsız işlem olduklarından tedavi gören kişiler genellikle hemen günlük yaşamlarına dönmektedirler.

Kaynaklar
  • http://www.poliklinikabagatin.hr/eng/Cosmetic-Treatments/Pressotherapy
  • http://www.clinic.com.tr/eng/pressoterapi.htm
  • http://www.mississaugacolonics.com/Lymph-Massage—Pressotherapy.html
  • https://www.lipotherapeia.com/frequently-asked-questions-treatments/
  • http://www.bomeitong.com/news192.html
  • https://www.healthbychoiceaventura.com/pressotherapy/
  • http://www.clinicalperfection.com.au/CP/body-treatments/body/pressotherapy
  • https://efmedispa.com/pressotherapy
  • https://www.hypervibe.com/au/blog/lymphatic-drainage-massage-why-do-we-need-it/

Bu yazıyı değerlendirmek ister misiniz?
[ratings]

Yorum yazmak ister misiniz?

error: Content is protected!