Estetik

Penis Estetiği

Erkeklerin yaşadığı başlıca öz güven sorunlarından biri de penis boyutları kaynaklıdır. Bazı erkekler ise sertleşme problemi veya penis eğriliğinden dolayı cinsel ilişkilerinde sorun yaşamaktadır.

Bu sorunların çözümü için penis estetiği kapsamında yapılan operasyonlar aşağıdaki gibidir.


Penis büyütme

İstediği penis ölçülerine doğuştan sahip olamayan ya da geçirdiği çeşitli rahatsızlıklar sonucu penis boyutları değişen erkekler, öz güvenlerini yitirerek yaşam kalitelerinde düşme yaşamaktadırlar. Penis kalınlığını ve uzunluğunu değiştirerek daha iyi bir cinsel yaşam sürmek isteyen erkekler, penis büyütme ameliyatlarından penis uzatma ve penis kalınlaştırma operasyonlarına başvurmaktadırlar.

Penis boyu uzatma ameliyatı

Penis boyu uzatma ameliyatı öncesi

 • Penis uzatma için öncellikle bir estetik cerrah penisin normal ölçülerini inceler ve olması gereken ideal boyuta karar verir.
 • Ardından ameliyat tekniği belirlenir. Zira penis uzatmada kişinin penis özelliğine göre farklı yöntemler uygulanmaktadır.

Penis boyu uzatma yöntemleri

 • Penis uzatma yöntemlerinin ilkinde leğen kemiği ve penis arasında bulunan bağlar kesilerek penisin karın içinde yer alan kısmı dışarı doğru çekilir ve penis boyunun uzaması sağlanır
 • İkinci yöntemde penis kökündeki yağlanma ve fazla dokular alınarak penisin uzun görünmesi sağlanabilir.

Her iki ameliyat da anestezi altında yapılır. Operasyonlar yaklaşık 1,5 saat sürebilir.

Penis boyu uzatma ameliyatı sonrası

 • Kişi en fazla bir gün hastanede misafir edildikten sonra taburcu edilir.
 • Penis uzatma operasyonu geçirmiş kişilerin yaklaşık 1-2 ay cinsel aktivitede bulunmamaları tavsiye edilir.

Penis boyu uzatma ameliyatı fiyatları

Penis uzatma estetiği fiyatı, ameliyat yöntemine göre değişiklik gösterebilir.


Penis kalınlaştırma

Cinsel hayatı olumsuz etkileyen faktörlerden biri de penisin yeteri kadar kalın olmamasıdır. İnce penisler, geliştirilen yöntemler sayesinde bir saatten kısa bir sürede kalınlaştırılmaktadır. Penis kalınlaştırma estetiği sonunda kişinin penisi 2-3cm’ye kadar kalınlaşma gösterebilir.

Penis kalınlaştırma yöntemleri

Penis kalınlaştırmada genellikle 3 yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemlerin ikisi ameliyatsız, biri ameliyatlı yöntemdir.

Ameliyatsız

Penis kalınlaştırmada kullanılan ameliyatsız yöntemler aşağıdaki gibidir:

 • Yağ enjeksiyonu ile penis kalınlaştırma
 • Özel dolgu maddelerinin enjeksiyonu ile penis kalınlaştırma (penis dolgusu)

Her iki yöntemde de estetik cerrah zaman zaman dolgunun yenilenmesini isteyebilir (detaylı bilgi: yağ enjeksiyonu ve dolgu).

Ameliyat ile

Ameliyatla penis kalınlaştırma yöntemi doku transferidir.

Doku transferi ile penis kalınlaştırma nasıl yapılır?

Enjeksiyon yöntemiyle kalınlaştırılamayan penis için, vücudun farklı yerlerinden alınan dokular minik kesiklerden penisteki yağ dokularının arasına yerleştirilebilmektedir.

Doku transferi ile penis kalınlaştırma sonrası

Aynı gün hastaneden ayrılan hasta birkaç gün içinde normal hayatına dönebilir. Ancak yaklaşık 1-2 ay kadar bir süre cinsel aktivitede bulunmaması önerilir.

Doku transferi ile penis kalınlaştırma fiyatları

Penis kalınlaştırma ameliyatı fiyatları operasyonun yöntemine göre değişmektedir.


Penis küçültme

Penis küçültme konusundaki çalışmalar hala devam etmektedir, ilk penis küçültme ameliyatı 2015 yılında ABD’de gerçekleştirilmiştir. Diğer ülkelerdeki operasyonlar ise henüz gelişme aşamasındadır.


Penis eğriliği tedavisi

Doğuştan ya da yanlış sünnet, penisin tekrarlayan küçük travmaları, geçirilen kazalar veya hastalıklar, vitamin eksikliği gibi nedenlerle olduğu düşünülen penis eğriliği, toplumdaki erkeklerin %3 kadarında görülen, cinsel disfonksiyona yol açabilen bir hastalıktır. Sonradan gelişen penis eğriliği, Peyroni hastalığı olarak anılır.

Eğriliğin 30-45 dereceden fazla olması ve cinsel birleşme sırasında ağrıya yol açması durumunda tedavi edilmelidir. Penis eğriliğinin düzeltilmesi için uygulanan çeşitli yöntemler bulunmaktadır.

Penis eğriliği tedavisi fiyatları

Penis eğriliği estetiği fiyatları uygulanan yönteme göre değişmektedir.

Penis eğriliği tedavisi sonrası

 • Penis eğriliği için tedavi uygulanmış hastaların 4-6 hafta süreyle cinsel aktiviteden uzak durması önerilir.
 • Penis eğriliği ameliyatından sonra penisin yüzde yüz düzeltilmesi mümkün olmayabilir. Ancak söz konusu tedavilerle eğriliğin şiddeti azaltılarak peniste daha doğal bir görünüm elde edilebilir.

Penis eğriliği tedavi yöntemleri

Hangi yöntemin uygulanacağına karar vermek üzere öncelikle bir estetik cerrah penisin kontrolünü gerçekleştirir.

Penis dolgusu

Eğer penis eğriliği dolgu enjeksiyonuyla düzeltilebilecek seviyedeyse kişiye lokal anestezi uygulanır ve minik bir işlemin ardından kişi aynı gün taburcu edilir (detaylı bilgi: dolgu enjeksiyonu).

Penil plikasyon

Penil plikasyon tekniğinde penisteki kıvrılmanın ters tarafında, penisin bir tabakası olan tunica albuginea’ya kalıcı iplikle dikiş atılır. Eğriliğin 60 dereceden az olduğu vakalarda uygulanır. Bu teknikle penisin 0,5-1,5 cm kadar kısalması söz konusudur.

Tunica Albuginea’dan parça çıkarılması

Penis eğriliği tedavisi için uygulanan bu yöntemde tunica albuginea’dan bir parça çıkarılır ve ardından dikiş atılır.

Greft yöntemi

Penisin kıvrılarak kısalmış tarafına, hastanın kendi vücudundan alınan dokular eklenerek eğrilik düzeltilir. Eğriliğin 60 dereceden fazla olduğu durumlarda uygulanır.


Penis protezi (mutluluk çubuğu)

Fiziksel ya da hormonal nedenlerden dolayı cinsel ilişki sırasında penisi sertleşmeyen erkekler, diğer tüm tedavi yollarının sonuç vermediği durumlarda penis protezi taktırarak bu sorunlarından kurtulabilmektedirler. Halk arasındaki adı mutluluk çubuğu olan penil protez, her erkeğe uygulanabilir. Ancak penil protez ameliyatı geri dönüşü olmayan cerrahi bir işlem olduğundan erkeklerin sertleşme sorunlarında son çare olarak kullanılır.

Penis protezi (mutluluk çubuğu) ameliyatı nasıl yapılır?

 1. Penis protezinde öncelikle hastanın ihtiyaçları belirlenir ve katlanabilir ya da şişirilebilir özellikte olan penis protezi seçilir.
 2. Ardından hastaya lokal ya da genel anestezi uygulanarak ameliyata başlanır.
 3. Protezin takılma işlemi yaklaşık 1 saat sürer ve hasta ameliyattan sonra 1-2 gün boyunca hastanede kalır.

Penis protezi (mutluluk çubuğu) ameliyatı sonrası

 • Ameliyattan sonra yaklaşık 2 ay boyunca cinsel aktivitede bulunulmaması önerilir.
 • Penis protezi takılan hastalar orgazm olabilir, boşalabilir ve çocuk sahibi olabilirler.

Penis estetiği hakkında merak edilenler


İdeal penis boyu kaç cm’dir?

Penisin üreme işlevi için gerekli minimum uzunluğu ereksiyon halindeyken 8 cm; cinsel haz verme işlevi için 10-11 cm’dir. Araştırma sonuçlarında farklılıklar bulunsa da ortalama penis uzunluğu Türkiye’de 14 cm civarındadır. Penis kısalığı erkeklerin cinsel performanslarına gölge düşürerek özgüvenlerini yitirmelerine sebebiyet vermektedir.

Bu durumda erkekler penis boyunu uzatmak için estetik ameliyatlara başvurmaktadır. Kişinin yapısal özelliklerine göre bu ameliyatlar sayesinde penis yaklaşık 2-5 cm uzamaktadır.

Penis boyu ve penis kalınlığı nasıl ölçülür?

Penis boyu ve kalınlığı, penis tam ereksiyon halindeyken ölçülür. Penis sertken üst karından penis ucuna doğru bir mezura ya da cetvel yardımıyla fazla bastırılmadan penis boyu ölçülebilir. Aynı şekilde penis kalınlığı da kumaş mezura yardımıyla penisin orta noktasına sarılarak hesaplanabilir.

Penis pompası zararları nelerdir?

Penislerini büyütmek isteyen erkeklerin başvurduğu yöntemlerden biri de penis pompası aletidir. Genellikle cinsel ürün satılan mağazalardan temin edilen penis pompası geçici olarak hafif bir büyütme sağlasa da kalıcı değildir. Aynı zamanda aşırı ve yanlış kullanımı peniste birçok sağlık sorununa yok açabilir.

Doğal, bitkisel yöntemler ve egzersizler

Penis nasıl kalınlaşır? Penis kalınlaştırmada ne işe yarar?

Penis kalınlaştırmada da penis boyu uzatma tekniklerinde olduğu gibi, sorun yaşayan erkeklerin ilk baktıkları yer internettir ve ne yazık ki internette bu konuda her zaman doğru bilgiler bulunmamaktadır. Ayrıca penis kalınlaştırmada evde uygulanan penis büyütücü krem, jel, hap gibi ucuz yöntemlere başvurmak penisin kalınlaşmasını sağlamadığı gibi para ve sağlık kaybına yol açmaktadır. Dolayısıyla penis kalınlaştırmada neyin işe yarayabileceğini saptayabilmek ve kişiye göre en uygun yöntemi bulmak için estetik cerraha başvurulması önerilir.

Penis boyu uzatma egzersizleri işe yarıyor mu?

Penisinin küçüklüğünden şikayet eden erkeklerin bu soruna çözüm aramak için ilk başvurdukları yer internettir. İnternette penis büyütücü hap, krem, jel, pompa, vakum reklamlarının yanında ayrıca penis boyu uzatma egzersizlerinin yer aldığı videolar da bulunmaktadır. Çoğu yararsız ve hatta zararlı olabilecek bu ürünlerin kullanılması ya da egzersizlerin yapılmasıyla penis boyunda uzamanın oluşması beklenmemelidir.

Bitkisel olarak ya da masajla penis büyütme nasıl olur?

Penisini kalınlaştırmak ya da büyütmek isteyen ancak ameliyattan çekinen erkekler bitkisel yöntemlere başvurmaktadırlar. Çeşitli yağlar ya da losyonlar sürerek penislerinin kalınlaşacağı vaadini veren markalara itibar edilmemesi gerekir. Zira bu tür yöntemler sorunu çözmeyip, farklı sağlık problemlerine ve alerjilere yol açabilirler. Masaj da penis büyütme konusunda yine yararsız bir yöntem olarak bilinmektedir.

Kaynaklar
 • http://www.fairviewplasticsurgery.com/just-for-men/male-cosmetic-genital-surgery/penile-lengthening
 • http://www.drelist.com/penile-enlargement-surgery/
 • http://www.drcolinmoore.com/procedures-for-men/penis-enlargement/
 • http://www.penilecosmeticsurgery.com/

Bu yazıyı değerlendirmek ister misiniz?
[ratings]

Yorum yazmak ister misiniz?

error: Content is protected!