Güzellik Zayıflama - İncelme

Power Plate

Power plate nedir?

Power Plate, vücut kaslarında yüksek frekansta kasılma ve gevşeme yaratacak titreşimler yardımıyla hızlı egzersiz deneyimi sağlayan bir makinedir.

Power plate merkezleri

Size en yakın power plate merkezini bulmak ve sürpriz fırsatları yakalamak için ilçenizi seçin.

[wpdatatable id=7]

Power plate nasıl yapılır?

Özel stüdyolarda yapılan seanslarda, zayıflamak ve selülitlerinden kurtulmak isteyen kişi Power Plate makinesinin üzerinde bir antrenör tarafından gösterilen hareketleri yapar.

Power plate’in avantajları nelerdir?

Normalde spor yaparken kaslar genellikle saniyede 1 veya 2 kere gerilir ve gevşer, ancak Power Plate üzerinde durarak egzersiz yapıldığında kaslar saniyede 25-50 kere gerilerek gevşer.

Power plate, birçok kas grubunun aynı anda harekete geçirilmesi sayesinde büyük bir zaman kazandırır. Power plate ile yapılan 10 dakikalık egzersizin, 60 dakikalık geleneksel egzersizlerle aynı sonuçları verdiği bilinmektedir.

Power plate seans süresi ve fiyatları

Genellikle 30 dakika süren power plate seanslarının ücretleri power plate salonuna göre değişiklik göstermektedir. Seans ücretleri genellikle aylık paketler halinde sunulur.

Power plate faydaları

 • Metabolizma hızlanır.
 • Yağ yakımı gerçekleşir.
 • Kilo kaybını ve bölgesel zayıflamayı sağlar.
 • Yağ hücrelerini parçalayarak selülitleri azaltır.
 • Kan akışı ve dolaşımı düzenlenir.
 • Vücudun esnekliği, dayanıklılığı ve kendini iyileştirme becerisi gelişir.
 • Büyüme hormonlarının salgılanması artar.
 • Cildi gençleştiren kollajen üretimini teşvik eder.
 • Kemikler güçlenir ve kemik erimesi önlenir.

Power plate aletlerinin çeşitleri

Power Plate aletlerinin çeşitleri genel olarak, kişisel olarak evde kullanılan aletler ve stüdyoda kullanılan aletler olmak üzere iki gruba ayrılmaktadır.


Stüdyolarda kullanılan power plate aletleri

Power plate pro 7HC

Ağrı kesici özelliği olan titreşimleri sayesinde power plate pro7 healthcare ile nörolojik sağlık sorunları hafifletilir. Yaşlı kişilerin de kullanabilmesi için tasarlanmış olan makine sayesinde kişinin vücut değerleri ölçülerek verimli bir şekilde, hafif tempoda egzersiz yapması sağlanır.

Power plate pro 7

Titreşimli ilk egzersiz cihazı olma özelliği taşıyan Pro 7 ile kısa sürede zayıflama sağlanmaktadır. Ayrıca LCD ekranı sayesinde egzersiz yapmayı kolaylaştırmaktadır.

Power plate pro 6 +

Grup egzersizleri için özel olarak tasarlanmış ve bir ekran yerleştirilmiş bu makine sayesinde, power plate stüdyolarında antrenörler tarafından verilen hareketler kolayca takip edilebilir. Diğer power plate aletleri gibi bölgesel zayıflamayı ve kasların güçlenmesini sağlar.

Power Plate stüdyolarında bunların dışında Pro 5 HC, Pro5, my7, Fitstop gibi aletler de kullanılmaktadır.


Evde kullanılan power plate aletleri

Personel power plate (kişisel power plate)

Personal Power Plate, daha hızlı ve etkili bir şekilde hedeflenen kiloya ulaşmak için yardımcı olan çok yönlü bir egzersiz aracıdır. 35 Hz’da, 30 veya 60 saniyelik zamanlayıcısı ve kolay kullanım için bir uzaktan kumandası bulunur. Kompakt bir cihazdır, bir yatağın altında veya dolapta saklanabilir.

Power plate my3

Power Plate my3, sağlıklı bir egzersiz gerçekleştirmek için 35 Hz’da, 30 veya 60 saniyelik zaman seçimleri sunar. Kullanımı kolaydır ve my3 ile haftada üç hızlı antrenman gerçekleştirildiğinde hızlı kilo kaybı sağlanır.

Power plate my5

Power Plate my5’in titreşimli plakası sayesinde, günde en az 30 dakika ve haftada sadece üç gün yapılan egzersizle maksimum performans alınır. My5’in 30-40Hz arasındaki üç frekans seçeneği bulunmaktadır. Ayrıca diğer makinelere göre daha fazla ağırlığı taşıyabilmeyi sağlayan plakası mevcuttur.

Power plate my7

Power Plate my7 cihazında diğer modellerden farklı olarak, entegre dokunmatik bir ekran, 250’den fazla kişiye özel program ve 1.000’den fazla bireysel egzersiz videosu bulunmaktadır. Bu sayede kişi, ihtiyaçlarına göre Power Plate seansı boyunca en doğru şekilde yönlendirilmiş olur.


Power plate hakkında merak edilenler


Power plate ne kadar etkilidir?

Power plate titreşim teknolojisiyle, fiziksel egzersizleri birleştirmesi sayesinde aktif ve etkili bir zayıflama yöntemidir. Klinik çalışmalar, power plate kullanıcılarının, yalnızca basit spor ve diyet yapanlara kıyasla altı ayda iki kat daha fazla yağ kaybettiklerini göstermiştir.

Power plate’in zararları nelerdir?

Bir uzman tarafından uygulanmadığı takdirde beslenme bozukluğu olan kişilerde kilo alımına; dikkatsiz yapıldığı takdirde kramp gibi fiziksel sağlık sorunlarına neden olabilir. Power plate merkezlerini görmek için tıklayın.

Kimler power plate yapabilir?

Kadın ve erkeklerden her yaş grubuna mensup kişiler power plate yapabilir. ancak hamile ve yeni doğum yapmış, vücut yaraları olan veya kronik mide bulantısı ve baş dönmesi yaşayan kişilerin power plate yapması önerilmez.

Kaynaklar
 • https://powerplate.com
 • http://www.pilatesphysique.com.au/pilates-classes-sydney/power-plate-classes/
 • http://purepowerstudios.co.uk/
 • http://www.movefitnessmalta.com/move-gym/powerplate.php
 • http://powerplate.mercola.com/faqs.aspx
 • http://www.moversandshapers.co.uk/

Bu yazıyı değerlendirmek ister misiniz?

Yorum yazmak ister misiniz?

error: Content is protected!