Güzellik Saç Bakımı

Saç Botoksu

Saç botoksu, keratin bakımı ve keratin yüklemesi olarak da adlandırılmaktadır.

Bu işlem saça canlılığını kazandırmak için yapılmaktadır. Saç botoksu (keratin bakımı/keratin yüklemesi) işlemi sırasında saçlarda doğal olarak bulunan proteinlerden biri olan keratinin saçlardaki yoğunluğunun arttırılması amaçlanır.

Keratin bakımı aynı zamanda Brezilya fönünün bir basamağı olarak uygulanmaktadır.

Saç botoksu yapan kuaförler ve güzellik salonları

Size en yakın saç botoksu yapan kuaförleri ve güzellik salonlarını bulmak ve sürpriz fırsatları yakalamak için ilçenizi seçin.

[wpdatatable id=17]

 

Saç botoksu (keratin bakımı – yüklemesi) 2019 fiyat listesi

[wpdatatable id=38]

* Fiyatlar, 2019 yılında 425 farklı kuaför ve güzellik salonundan alınarak belirlenmiştir. Saç botoksu fiyatları seans süresi, kullanılan malzeme kalitesi, saç uzunluğu ve hacmine göre 50 TL ile 700 TL arasında değişmektedir.

Keratin bakımı nasıl yapılır?

  1. Keratin bakımında (saç botoksunda) öncelikle saçlar özel bir şampuanla yıkanarak saç pulcukları (gözenekleri) açılır.
  2. Ardından, saçlar tutam tutam ayrılır.
  3. Saç tellerine fırçayla yoğun olarak keratin uygulanır.
  4. Bir süre bekletildikten sonra keratinin saç tellerine işlemesi için saçlar yüksek ısılı bir pres yardımıyla düzleştirilir ve keratin sabitlenir.

Keratin bakımı ne kadar sürer?

Keratin bakımı yaklaşık olarak 90 dakika sürmektedir. Fakat bu süre saçın uzunluğuna, yoğunluğuna ve yapısına bağlı olarak değişebilir.

Keratin bakımı (saç botoksu / keratin yüklemesi) uygulamasının faydaları

  • Keratin, halihazırda saçın yapısında bulunan bir madde olduğundan tamamen organik ve doğaldır. Keratin bakımı sayesinde saç tellerindeki keratin seviyesi arttırılmaktadır.
  • Keratin bakımından sonra saçların düzleştirilmesi %40 ila %60 arasında daha kısa sürmektedir. Bu sayede saçlarını genellikle düz kullanmayı tercih eden kişiler için büyük bir zaman tasarrufu sağlamaktadır.
  • Keratin bakımından sonra saçlardaki elektriklenme minimum düzeye inmektedir. Nemli ya da yağmurlu havalarda saçlarının elektriklenmesinden şikayetçi olanların keratin bakımı yaptırması önerilmektedir.
  • Keratin bakımı sağlıklı saçları güçlendirmek için de uygulanabilir.

Keratin bakımı hakkında merak edilenler


Keratin bakımı, keratin yüklemesi ve saç botoksu aynı şey midir?

Evet. Keratin bakımı, keratin yüklemesi ve saç botoksu aynı anlama gelmektedir ve uygulanan yöntem birebir aynıdır.

Keratin nedir, ne işe yarar?

Keratin, tırnaklarımızda, üst derimizde, saçlarımızda bulunan bir protein türüdür. Keratinin saça uygulanması saçların güçlenmesini ve parıldamasını sağlarken, tırnaklara uygulandığında tırnakların kırılmaya karşı dayanıklılığının artmasını sağlar.

Keratin bakımı sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Keratin bakımından sonra saçların keratini tam olarak özümseyebilmesi için 3-4 gün boyunca yıkanmaması gerekmektedir. Saçlar yıkanmaya başlandığında sodyum sülfat içermeyen özel keratin şampuanları kullanılmalıdır.

Keratin bakımı saçın uzamasını sağlar mı?

Keratin, saçları güçlendirdiğinden olumsuz faktörler sonucu saçların kırılmasını azaltır ve daha hızlı uzamasını sağlar.

Keratin bakımı saçı düzleştirir mi?

Kuaförde yapılan keratin bakımının ardından saçlar özel titanyum aletlerle preslendiği için saçların düzleşmesi sağlanır.

Keratin bakımı zararlı mıdır?

Keratin, vücudumuzda bulunan bir madde olduğundan, keratin bakımı sağlıklı kişiler için herhangi bir zarar teşkil etmez. Eğer kişide sedef gibi bir deri hastalığı bulunuyorsa ya da kişinin keratin duyarlılığı varsa, bu bakıma başlamadan önce bir dermatoloğa danışması önerilir. Ayrıca evde yanlış uygulanan keratin bakımı saçların zarar görmesine neden olabilir. Keratin bakımı yapan kuaförleri görmek için tıklayın.

Erkekler keratin bakımı yaptırabilir mi?

Evet, kadınlar gibi erkekler de keratin bakımı yaptırabilir. Özellikle uzun saçlı erkeklerin, saçlarının bakımlı görünmesi ve sağlıklı bir şekilde uzaması için keratin bakımı yaptırması önerilir. Keratin bakımı yapan kuaförleri görmek için tıklayın.


Bu yazıyı değerlendirmek ister misiniz?
[ratings]

Yorum yazmak ister misiniz?

error: Content is protected!