Güzellik Saç Bakımı

Saç Cilası

Saç cilası nedir, ne işe yarar?

Saç cilası, saçların zamanla parlaklığını yitirmesi, güneş ve klor yüzünden yıpranması ya da boyatılan saçın mat görünümde olması sebebiyle uzman kuaförler tarafından saça ışıltı katmak için uygulanmaktadır.

Bununla birlikte, boyatılan saçın hızlı akmasında veya ombre, sombre, gölge, röfle gibi işlemlerde istenilen tona ulaşılamamasında saç cilası kullanılabilir. Zira saç cilası, renk bozukluklarını kaynaştırarak saçın doğal bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır.

Saç cilası fiyatları saç boyatmaya göre daha uygundur.

Saç cilası yapan kuaförler

Size en yakın saç cilası yapan yerleri bulmak ve sürpriz fırsatları yakalamak için ilçenizi seçin.

[wpdatatable id=5]

 

Saç cilası hangi renk saçlara uygulanır?

Saç cilası uygulaması kumral, sarışın, kızıl gibi çok farklı saç rengine sahip olan kişilerle, gölgeli, röfleli saçlara da uygulanabilmektedir.

Saç cilası nasıl yapılır?

  1. Saç cilası uygulamasına geçmeden önce saçtaki sorunun tespiti gerçekleştirilir.
  2. Ardından saç cilası hazırlamak için saç rengine uygun boya seçilir.
  3. Boya sulandırılır. Sulandırma işlemi sırasında saçın rengini açan kimyasal olan oksidan krem %3 ila %6 arasındaki bir oranda saç boyasına karıştırılır. Bu sayede saçın tamamı değil, yalnızca açık tonları renklendirilir. Saça canlılık katılırken, farklı boyama işlemleri sonucunda oluşan boya hataları da kapatılmış olur.

Saç cilası, yaklaşık 20-30 dakika sürmektedir.

Saç cilası uygulaması, eczane ve güzellik firmaları tarafından satılan ürünlerle de yapılabilmektedir. Ancak saçtaki sorunun doğru bir şekilde tespit edilip giderilmesi için uzman kuaförlere danışılması önerilmektedir. Saç cilası yapan kuaförleri görmek için tıklayın.

Saç cilası saçı yıpratır mı?

Saç cilası, temel olarak saç boyasının inceltilerek saça uygulanması olduğundan, saçı en fazla  boyanın yıprattığı kadar yıpratabilir. Bununla birlikte normal saç boyalarına fazla miktarda oksidan krem katılır. Saç cilasında bu oran çok düşük olduğundan saç cilasının saç boyasına göre saçı daha az yıprattığını söyleyebiliriz.

Evde saç cilası yapılır mı?

Eczanelerde ya da mağazalarda satılan saç boyalarından alarak evde de saç cilası yapılabilir. Ancak doğru rengi tutturmak, doğru etkiyi yaratmak ve oksidan krem miktarını doğru ayarlayabilmek için bu işlemin kuaförlerde yaptırılması önerilir. Saç cilası yapan kuaförleri görmek için tıklayın.


Bu yazıyı değerlendirmek ister misiniz?
[ratings]

Yorum yazmak ister misiniz?

error: Content is protected!