Güzellik Saç Bakımı

Saç Kesimi

Hem kadın hem erkekler bakımlı ve sağlıklı bir dış görünüm için saç kesimine önem vermektedir. Saç boyası ve bakımı kadar, saçın kesimi de kişinin saç özelliklerine uygun olarak yapılmalıdır. Uzman kuaförlere danışılarak, yüz hatlarının güzel taraflarını vurgulayıp kusurları kapatan saç kesimleri yaptırılabilir.

Saç kesimi yapan kuaförler

Size en yakın saç kesimi yapan kuaförleri bulmak ve sürpriz fırsatları yakalamak için ilçenizi seçin.

[wpdatatable id=4]

 

Saç kesimi 2019 fiyat listesi

[wpdatatable id=28]

* Fiyatlar, 2019 yılında 481 farklı kuaför ve berber salonundan alınarak belirlenmiştir. Saç kesim fiyatları kesim modeline, saç yıkama ve fön işlemlerinin yapılıp yapılmamasına göre 20 TL ile 180 TL arasında değişmektedir.


Saç kesim modelleri

Saç kesimleri günün trendine göre değişebilmektedir, ancak her daim kullanılan ve kişinin saç özelliklerine göre modernleştirilen klasik saç kesimleri aşağıdaki gibidir.


U şekli saç kesimi

Saç uzunluğunu kaybetmeden, saç uçlarına U şekli verilerek yapılan kesim işlemidir. U şeklindeki saç kesimi, basit ve şık görünümlü bir saç olmasından dolayı tercih edilir. Aynı zamanda bu kesim, saç ıslandığında ya da uzadığında da kolay şekil alır. U şekli saç kesimi, istenirse çift katlı da yapılabilir.

U saç kesim modelleri 2019


V şekli saç kesimi

V şekli saç kesimi de U şekli saç kesimi ile aynı prensipte yapılır. Uzun saçlara rahatlıkla uygulanabilir. Saç boyundan ödün vermeden uzun saçın bakımlı durmasını sağlar. V şekli saç kesimi aynı zamanda üçgen saç kesimi olarak da bilinmektedir.

V saç kesim modelleri 2019


Katlı saç kesimi

Kat kat ya da katlı kesim, kıvırcık, dalgalı ve düz olmak üzere tüm saç tiplerinde uygulanabilir. Kat kat kesim tekniğinin doğru uygulandığı bir saç, kurutma makinesiyle çok kolay şekil alabilir. Aynı zamanda ince telli ve düz saçlara bu kesim uygulandığında saçlar daha hacimli durur. Kat kat kesim asimetrik ya da simetrik yapılabilir. Ayrıca saçlara kat verme işlemi saçın tamamına uygulanabileceği gibi, yalnızca saçın uçlarına ya da saçın tepe bölgesine de uygulanabilir. Saçın tepesine uygulanan kesime aslan başı ya da aslan yelesi saç kesimi adı verilmektedir.

Katlı saç kesim modelleri 2019


Kahküllü / perçemli saç kesimi

Daha çok uzun yüzlü ve geniş alınlı kişiler tarafından tercih edilen kahkül ya da perçem, günümüzdeki trend saç kesimlerindedir. Saçın ön katmanının kısa kesilerek, kalan katmanın eşit olarak uzun bırakılması yöntemiyle gerçekleştirilir. Kısa kesilen saç alnın tamamını kapattığında kahkül, yana doğru ayrıldığında perçem adını almaktadır. Kahküllü ve perçemli saç, kalın telli saçlar için ideal bir modeldir. Kahkülün uzunluğuna göre isimi de değişebilmektedir. Örneğin saç çizgisinden yalnızca 2-3 parmak uzunluğunda olan kahkül, bebek kahkülü olarak adlandırılmaktadır.

Kahküllü saç kesim modelleri 2019


Perçemli saç kesim modelleri 2019


Pixie saç kesimi

Pixie stili saç kesim modelinde başın arkasındaki ve yanlarındaki saçlar kısaltılır, başın üst bölümündeki saçlar ise daha uzun bırakılır. İnce telli saçlara kat verilerek uygulandığında bu kesim saçların daha hacimli görünmesini sağlar. Pixie saç modelini özellikle yüz hatlarını vurgulamak isteyen kişiler tercih etmektedir.

Pixie saç kesim modelleri 2019


Bob kesim

Bob stili saç kesimi, kısa saça sahip olmak isteyen kişiler için ideal bir stildir. Klasik bir kesim olan Bob stili, saçlarına fazla vakit ayıramayan kişiler için uygundur. Bu stili korumak için periyodik olarak kuaföre giderek saç kesiminde düzeltme yapılmalıdır. Bunun dışında saça ekstra bir işlem yapılmasına gerek yoktur.

Bob saç kesim modelleri 2019


Kase kesim

Tüm saçın kulak üstü hizasında aynı kat olarak kesilme işlemidir. Son zamanların en trend modellerinden olan bu kesim, özellikle kalın telli saçlara sahip kişiler için idealdir. Kısa bir saç kesim modeli oluğu için, ıslandıktan sonra kolay kuruması avantajı sayesinde kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Küt kesim

Saçın tamamının çene çizgisi hizasında kesilmesiyle oluşturulan stildir. Hem ince hem kalın telli saçlara sahip olan kişiler bu modeli rahatlıkla kullanabilirler. Küt kesim aynı zamanda kahkülle ve perçemle birlikte de kullanılabilir.

Küt saç kesim modelleri 2019


Saç kesimi hakkında merak edilenler


Hangi saç kesimi genç gösterir?

Saç kesimi, kişinin yüz analizi ve günlük hayattaki aktiviteleri dikkate alınarak yapılmaktadır. Yüz tipine göre, kişiyi genç gösterecek saç kesimleri de farklılık gösterebilmektedir. Örneğin, Bob Stili Kesim kısa bir saç stili olduğundan doğru ve hareketli katlar uygulandığında kişilere canlılık katabilir (bkz: Bob stili saç kesimi).

Yüz ve saç tipine göre saç kesimi

Yuvarlak ve oval yüzlü kadınlar saçlarını nasıl kestirmeli?

Yuvarlak yüzlü kadınlar, yüzlerini biraz daha uzun gösterecek asimetrik kesimli modelleri tercih etmelidir. Ayrıca, saçlarını omuz hizasında kullanmaları önerilir. Oval yüzlü kadınlar ise, küt, bob, pixie gibi modelleri rahatlıkla tercih edebilirler. Omuz hizasından daha kısa saçları da oval yüzlü kadınlar rahatlıkla kullanabilirler (bkz: saç kesim modelleri).

Orta boy ya da omuz hizasında saç kesim modelleri nelerdir?

Özellikle son zamanlarda sıkça tercih edilen orta boy saç kesimi, omuz hizasında saç kesimi olarak da bilinmektedir. Katlı bir şekilde omuzda bitirilen saçlar ayrıca katsız olarak dümdüz omuz hizasında da kesilebilir. Dalga ve hareket verilerek saçlar kısalabilir ya da fön çekilerek uzun tutulabilir.

İnce telli ya da seyrek saçlar için saç kesim modelleri nelerdir?

İnce telli saça sahip olan kişiler perçemli modelleri tercih edebilirler. Aynı zamanda hem ince telli hem de seyrek saçlı kişiler, saçlarını dolgun göstermek için katlı modeller kullanılabilirler.

Kabarık saçlar için saç kesim modelleri nelerdir?

Kabarık saçlar için en çok tercih edilen modeller düz, katsız ve uzun saç modelleridir. Zira kabarık saçlar kısa ve katlı kesilirse volümü artarak daha kabarık görünebilirler.


Bu yazıyı değerlendirmek ister misiniz?
[ratings]

Yorum yazmak ister misiniz?

error: Content is protected!