El, Ayak, Tırnak Bakımı Güzellik

Takma (Protez) Tırnak

Protez tırnak veya yapay tırnak olarak da bilinen takma tırnaklar, kişinin orijinal tırnağının üzerine yerleştirilen bir aksesuardır. Tırnağını uzatmada sorun yaşayan, tırnağına yeteri özeni gösterecek vakti olmayan ya da tırnak stilinde değişiklik yapmak isteyen kişiler tarafından kullanılır.

Takma (protez) tırnak yapan yerler

Size en yakın takma (protez) tırnak yapan kuaförleri, güzellik salonlarını bulmak ve sürpriz fırsatları yakalamak için ilçenizi seçin.

[wpdatatable id=3]

Güzellik salonlarında ve kuaförlerde uygulanan protez tırnaklar 3 haftaya kadar bozulmadan dayanmakta ve akrilik, jel, ipek ya da fiberglas gibi çok çeşitli malzemelerden üretilmektedir. Bazı takma tırnakların görünümü gerçeğe çok yakınken, bazıları ise daha yapay görünümdedir.

Hem el hem ayak için takma tırnak uygulamaları yapılmaktadır. Takma tırnaklar pedikür ve manikür işlemleri sırasında da uygulanabilir.

Takma tırnak 2019 fiyat listesi

[wpdatatable id=26]

* Fiyatlar, 2019 yılında 83 farklı kuaför ve güzellik salonundan alınarak belirlenmiştir. Takma tırnakların fiyatları kullanılan malzeme çeşidine, kalitesine ve kalıcı oje uygulanıp uygulanmamasına göre 50 TL ile 350 TL arasında değişmektedir.

Takma tırnak modelleri 2019

Takma tırnak boyutları, şekilleri ve çeşitlerini sağa ve sola kaydırarak inceleyebilirsiniz.

Takma tırnak çeşitleri

Akrilik tırnak

Akrilik tırnak, en eski protez tırnak çeşitlerinden biridir ve oldukça dayanıklı olmasıyla bilinmektedir. Akrilik tırnak fiyatları, protez tırnak işlemleri içinde en uygun olandır.

Akrilik tırnak modelleri 2019

Akrilik tırnak desenleri ve süslemelerini sağa ve sola kaydırarak inceleyebilirsiniz.


Akrilik tırnak nasıl yapılır?

 1. Akrilik tırnak takılma işlemine öncellikle güzellik uzmanının tırnağın üzerini ve tırnak çevresindeki kütikülleri temizlemesiyle başlanır.
 2. Ardından akrilik tırnak orijinal tırnağın üzerine yerleştirilir.
 3. Akrilik tırnağın sabitlenmesi için ayrı bir yerde akrilik pudrası ve sıvısı karıştırılarak tırnak üzerine uygulanır.
 4. Akrilik tırnak sertleşip orijinal tırnağa sabitlendiğinde işlem tamamlanır.

Akrilik tırnak üzerine oje sürülür mü?

Akrilik tırnaklara kolayca oje sürülebilir, french uygulanabilir ve istendiğinde asetonla temizlenebilir. Normal tırnakta oje 2-3 gün dayanırken, akrilik tırnaktaki oje 5-6 güne kadar dayanabilir.

Akrilik tırnak ne kadar dayanır?

Akrilik tırnak 2-3 hafta boyunca bozulmadan kalabilir. Bozulduğu takdirde yeniden tırnağın yapıldığı güzellik salonuna uğrayarak deformasyonlar düzelttirilebilir.


Jel tırnak

Son zamanlarda oldukça tercih edilen yöntemlerden bir diğeri de jel tırnaktır.

Jel tırnak modelleri 2019

Jel tırnak çeşitlerini sağa ve sola kaydırarak inceleyebilirsiniz.


Jel tırnak nasıl yapılır?

 1. Jel tırnak işlemine başlanmadan önce, tırnak, tırnak eti ve çevresi temizlenir.
 2. Ardından tırnağa özel bir jel sürülerek jelin kuruması için tırnağa ultraviole ışını tutulur.
 3. İstenen tırnak boyutuna ulaşana kadar bu işlem kat kat devam eder. Ultraviole ışını yalnızca jeli sertleştirmekle kalmaz aynı zamanda tırnağı koruyarak herhangi bir sıvının jeller arasına karışmasını önler.

Jel tırnak üzerine oje sürülür mü?

Akrilik tırnağa göre daha ince bir yapıya sahip olan jel tırnaklara da oje sürülebilmektedir.

Jel tırnak ne kadar dayanır?

Herhangi bir darbe almadıkça kolay kırılmayan jel tırnaklar, 2-3 haftaya kadar dayanabilmektedir.


İpek tırnak

Genellikle seçkin güzellik salonlarında yapılan ipek tırnak uygulaması aynı zamanda fiberglas tırnak olarak da bilinmektedir. İpek tırnak işleminin uygulama süresi diğer işlemlere göre daha uzundur ve fiyatı daha yüksektir.

İpek tırnak nasıl yapılır?

 1. İpek tırnak işlemine, akrilik ve jel tırnak işleminde olduğu gibi tırnak ve tırnak çevresinin temizlenerek uygulamaya hazır hale getirilmesiyle başlanır.
 2. Ardından ipek dokusuna sahip kağıt türü özel bir plakadan tırnak boyutuna uygun olarak parçalar kesilir ve tırnağa özel sıvılar ile yapıştırılır.
 3. Tırnak istenilen boyuta ve şekle ulaşana kadar işleme kat kat devam edilir.
 4. İşlem tamamlandığında ipek tırnak, sürülen sıvılar sayesinde şeffaflaşarak normal tırnak görünümü alır.

İpek tırnak ne kadar dayanır?

Diğerlerine nazaran çok daha doğal bir görünüm sağlayan ipek tırnak, herhangi bir zarar görmedikçe 2-3 haftaya kadar dayanabilir.


Takma (protez) tırnak hakkında merak edilenler


Takma tırnak nasıl çıkarılır?

Takma tırnaklar orijinal tırnaktan tamamen çıkarılmak istenirse güzellik salonlarında ya da kuaförde aseton ve özel yağlar kullanılarak çıkarılabilir. Söz konusu işlem yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Takma tırnağın zararları nelerdir?

Takma tırnak sterilliğe önem veren güzellik salonlarında, doğru ekipman ve malzemelerle uygulandığı takdirde orijinal tırnağa herhangi bir zarar vermez. Ancak tırnak rahatsızlığı, mantar ya da tırnak sedefi olan kişilere uygulanmaz. Uygulanması durumunda sağlık sorunlarına yol açabilir.

Evde takma tırnak nasıl yapılır?

Evde uygulanabilen uygun fiyatlı takma tırnak setleri mevcuttur. Bu takma tırnak setlerinde; takma tırnaklar, tırnak yapıştırıcısı, törpü, tırnak eti itici gibi malzemeler yer almaktadır. Evde takılan protez tırnakların kuaför ve güzellik salonlarındaki uygulamalara göre dayanıklılık süresi oldukça kısadır. Takma tırnak yapan yerleri görmek için tıklayın.


Bu yazıyı değerlendirmek ister misiniz?
[ratings]

Yorum yazmak ister misiniz?

error: Content is protected!