Güzellik Saç Bakımı

Türban Tasarımı

Düğün, nişan, kına, nikah ve özel davetlerde tesettürlü, kapalı kadınlar tarafından tercih edilen türban tasarımları son zamanlarda model anlamında oldukça gelişmiştir. Uzman kuaförler katılacağınız davetlerde kendinizi özel hissetmenizi sağlayacak ve kıyafetinizle bütünleşecek türban tasarımları gerçekleştirmektedir.

Türban tasarımı yapan kuaförler

Size en yakın türban tasarımı yapan kuaförleri bulmak ve sürpriz fırsatları yakalamak için ilçenizi seçin.

[wpdatatable id=2]

Makyajınıza, kıyafetinize ve katılacağınız davetin özelliklerine göre türban tasarımında örgüler, çeşitli değerli taşlar ve aksesuarlar kullanılabilir.

Türban tasarımında kumaşlar

Gelinlik ya da abiye kıyafetlerle kombinlenerek kullanılan türban tasarımlarında saten, pileli, dantelli, çok renkli ya da tek renkli sade kumaşlar tercih edilmektedir. Abiyenin modeline ve takılacak aksesuarlara göre saten kumaş üzerine dantel, boncuklu ve taşlı çiçek şekilli aplikeler uygulanabilir. Aplikeler çapraz, arkadan ya da üçgen şekilde başörtüsüne tutturulabilir. Özellikle kumaş üzerine yapılan bol aplikeli eşarplar düğün için duvakla birlikte ve abiye kıyafetlerin ön planda olduğu özel davetlerde kullanılır.

Türban tasarımında aksesuarlar

Abiye tesettür modellerinde kumaş seçimi yapılıp türban tasarımı tamamlanmadan önce aksesuarlara karar verilir. Tesettür üzerine genellikle farklı tür kumaş birleşimlerinden yapılan dekoratif şekiller ya da yapma çiçekler konulabilir. Ayrıca yarı değerli taşlar, pırlanta görünümlü ışıltı saçan aksesuarlar da türban tasarımına hareket kazandıran ve kıyafete şıklık katan unsurlardandır.


Bu yazıyı değerlendirmek ister misiniz?
[ratings]

Yorum yazmak ister misiniz?

error: Content is protected!